Sensacyjny powrót do Cracovii?! Mocny kandydat do zastąpienia Probierza

Jak informuje użytkownik "Janekx89" na Twitterze, Jacek Zieliński może zastąpić Michała Probierza na stanowisku trenera Cracovii! Byłby to sensacyjny powrót do Krakowa byłego szkoleniowca "Pasów", który prowadził drużynę tuż przed zwolnionym we wtorek Probierzem.

Jacek Zieliński prowadził Cracovię w latach 2015-17. Wówczas najpierw zdołał uratować ją przed spadkiem z ekstraklasy, a następnie w kolejnym sezonie 2015/16 zająć w niej czwarte miejsce i wystąpić w eliminacjach Ligi Europy, gdzie lepsza od Cracovii okazała się macedońska Szkendija Tetowo. Latem 2017 roku 60-letniego obecnie szkoleniowca zastąpił na tym stanowisku właśnie Michał Probierz. 

Zobacz wideo "Różnica między zapytaniem a ofertą jest płynna"

Role w Cracovii się odwrócą? Zieliński może zastąpić Probierza

Teraz rolę mogą się odwrócić. We wtorek Michał Probierz został zwolniony zarówno z funkcji trenera, jak i wiceprezesa Cracovii, a jak poinformował na Twitterze dobrze obeznany użytkownik Janekx89, przy Kałuży bardzo poważnie rozważana jest opcja powrotu Jacka Zielińskiego.

Informację tę potwierdza także portal Meczyki.pl, który dodaje, że wśród alternatyw wymieniało się także nazwiska Marcina Brosza i Leszka Ojrzyńskiego. Po odejściu z Cracovii w 2017 roku Jacek Zieliński prowadził przez kilka miesięcy Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, z którą spadł z ekstraklasy w 2018 roku, a następnie także Arkę Gdynia, którą z kolei uratował przed spadkiem w sezonie 2018/19. 

Michał Probierz"To co? Teraz Legia?". Błyskawiczne reakcje na zwolnienie Michała Probierza z Cracovii

Słodko-gorzka kadencja Probierza

Michał Probierz pracował w Cracovii przez cztery i pół roku, a jego dokonania w Krakowie trudno ocenić jednoznacznie. Kibice Cracovii z pewnością zapamiętają mu zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu w 2020 roku, ale z drugiej strony Probierzowi, który w kwestiach sportowych miał w Krakowie władzę absolutną, nie udało się zbudować drużyny choćby na miarę wicemistrzowskiej Jagiellonii Białystok, którą zostawił w 2017 roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Cracovia Michała Probierza tylko raz uplasowała się w ligowej czołówce, ale ani razu nie była nawet w stanie nawiązać walki o mistrzostwo Polski. W najlepszym sezonie 2018/19 zajęła ona czwarte miejsce, wyrównując zaledwie wynik, który osiągnął z nią Zieliński. Szybko potem stała się ligowym przeciętniakiem, który ze względu na swój siermiężny styl gry i sporą liczbę przeciętnych obcokrajowców nie budził zbyt wielu pozytywnych emocji w piłkarskiej Polsce. 

Po przegranych derbach Krakowa z Wisłą 0:1 Cracovia zajmuje w tabeli ekstraklasy jedenaste miejsce z dorobkiem 17 punktów.

Więcej o: