Legia Warszawa podjęła decyzję ws. trenera Gołębiewskiego

Marek Gołębiewski mimo fatalnych wyników Legii Warszawa pozostanie na stanowisku trenera mistrzów Polski - informują zgodnie portale meczyki.pl i WP SportoweFakty.

Piłkarze Legii Warszawa w niedzielne popołudnie kolejny raz zawiedli na całej linii i skompromitowali się przed własnymi kibicami. Po fatalnej grze przegrali u siebie ze Stalą Mielec 1:3 i wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

25.03.2021, Budapeszt, mecz eliminacji do Mistrzostw Świata Katar 2022 Węgry - Polska.Kolejne osłabienie rywali Polaków w najważniejszym meczu el. do mundialu

Gołębiewski zostaje w Legii

Dla Legii Warszawa była to szósta z rzędu porażka w ekstraklasie. Nic zatem dziwnego, że po meczu kibice głośno gwizdali na swoich piłkarzy. Tak fatalna seria porażek w ekstraklasie ostatni raz przytrafiła się Legii aż 71 lat temu! - w 1950 roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Marek Gołębiewski poprowadził Legię w czterech meczach i miał dwie doskonałe okazje do przełamania - w Pucharze Polski ze Świtem Skolwin i w ekstraklasie ze Stalą Mielec. Ale ich nie wykorzystał i zakopał się w kryzysie jeszcze głębiej. Ostatni przegrany mecz przy Łazienkowskiej potwierdził, że stare problemy nie zniknęły, a doszły nowe. W klubie mało kto trzyma jeszcze nerwy na wodzy - pisał Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl.

Według informacji portali meczyki.pl i WP SportoweFakty Marek Gołębiewski nie zostanie zwolniony. Dostanie szansy pracę przynajmniej do zimy.

W Legii narady. Dariusz Mioduski odejdzie od decyzji podjętej dwa tygodnie temu?

W poniedziałek przy Łazienkowskiej trwała narada, co dalej. Zwolnienie Czesława Michniewicza Markiem Gołębiewskim, doraźnie nie zadziałało. Atmosfera w szatni może i ciut się poprawiła (część zagranicznych piłkarzy ucieszyło odejście Michniewicza), ale nie ma to właściwie żadnego wpływu na grę drużyny. 

Dramatyczne prognozy dla Legii. Mistrz kraju bliżej spadku niż RadomiakFatalne prognozy dla Legii. Jest bliżej spadku z Ekstraklasy niż beniaminek

W sytuacji, w której znalazł się mistrz Polski, spodziewać się można wszystkiego. Odejście od decyzji podjętej raptem dwa tygodnie temu, zakładającej, że Gołębiewski jest pomostem między Michniewiczem a nowym docelowym trenerem, na przykład Markiem Papszunem z Rakowa Częstochowa, również jest możliwe. Wcześniej pisaliśmy, że jego przyjście jest możliwe, ale dopiero latem.

Po przerwie na mecze reprezentacji Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Więcej o: