Ogromne problemy Pogoni Szczecin. Jest potwierdzenie klubu

Pogoń Szczecin znów musi zmierzyć się z zakażeniami koronawirusem. W środę klub opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Nie poinformowano, czyje dokładnie testy wykazały wynik pozytywny.

"W środę, przed powrotem drużyny do wspólnych treningów po dwóch dniach wolnego, wykonano kontrolne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W trzech przypadkach testy dały wynik dodatni. Powtórzone badania typu PCR trzech przedstawicieli drużyny potwierdziły wynik dodatni. Osoby te zostały odizolowane" - czytamy na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin.

Zobacz wideo "To jest wymarzony trener Legii Warszawa. Gołębiewski tylko do końca sezonu"

Sytuacja w klubie została przekazana do Zespołu Medycznego PZPN, a zakażone osoby skierowane na kwarantannę. Jednocześnie ważną informacją jest fakt, że pozostalo "członkowie I drużyny: zawodnicy, sztab trenerski oraz medyczny są zdrowi i kontynuują przygotowania do meczu z Rakowem Częstochowa" - czytamy. 

Pogoń Szczecin znów z koronawirusem. Powtórzy się sytuacja sprzed roku?

Pogoń Szczecin z pewnością pamięta sytuację sprzed roku. Pod koniec września poinformowano o 30 osobach w klubie, piłkarzach i członkach sztabu, u których wykryto obecność koronawirusa. W sumie wyliczono, że na COVID-19 zachorowało 21 zawodników, dwóch trenerów, czterech przedstawicieli sztabu oraz trzech pracowników administracyjnych.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej" - czytaliśmy w oświadczeniu. 

Dla klubu z pewnością priorytetem teraz jest, aby ten scenariusz się nie powtórzył. Zwłaszcza, że Pogoń Szczecin radzi sobie w ekstraklasie w ostatnich tygodniach całkiem dobrze. Zespół awansował w tabeli na 3. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera, Lecha Poznań. Kolejne spotkanie "Portowcy" rozegrają w niedzielę, 7 listopada.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.