Kibice Górnika Zabrze ogłosili bojkot! Są wściekli na decyzję władz klubu

Dzisiaj Górnik Zabrze zmierzy się z Zagłębiem Lubin w meczu 13. kolejki ekstraklasy. Zabrzanie będą musieli poradzić sobie bez wsparcia swoich kibiców. Fani Górnika ogłosili bojkot.

Górnik Zabrze nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana zajmują 12. miejsce w tabeli. Do tej pory mogli liczyć jednak na wsparcie swoich kibiców. Atmosfera na meczach w Zabrzu należy do jednej z najlepszych w Polsce. Jednak teraz piłkarze Górnika będą pozbawieni wsparcia trybun.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

OFICJALNIE: Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa!Dziekanowski zaskoczony następcą Michniewicza. "Ewenement na skalę światową"

Kibice Górnika ogłosili bojkot. Nie będzie dopingu

Grupy kibicowskie Górnika opublikowały oświadczenie, w którym ogłaszają bojkot meczów na stadionie przy Roosvelta w Zabrzu. "W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie grup kibicowskich Górnika Zabrze, podczas którego została podjęta decyzja o bojkocie meczów Górnika, rozgrywanych przy Roosevelta. Bojkot polegał będzie na nie kupowaniu biletów na trybunę Torcidy i braku oflagowania oraz dopingu. Decyzja o bojkocie podyktowana jest wydarzeniami które miały miejsce na naszym stadionie przed meczem z Wisłą Kraków. Bojkot trwał będzie do odwołania i z tego miejsca bardzo prosimy o bezwzględne dostosowanie się do powyższych decyzji" – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na fanpage'u "Torcida Górnik".

O jakich wydarzeniach mowa? Według kibiców komentujących post Torcidy chodzi o to, że na stadion nie zostały wpuszczone osoby, które próbowały wejść na obiekt z gadżetami wyrażającymi wrogość kibiców Górnika do swojego największego rywala – Ruchu Chorzów, którego kibice są zaprzyjaźnieni z fanami Wisły Kraków.

Lech Poznań miał w Mielcu mnóstwo szans bramkowych, ale zremisował 0:0 (zdjęcie z majowego meczu tych drużyn)Niespodzianka w Mielcu! Lech nie zdołał złamać Stali

To nie pierwszy bojkot kibiców w tym sezonie ekstraklasy. Od początku rozgrywek na stadionie Lecha Poznań również nie było dopingu. Tam było to podyktowane złymi wynikami zespołu i sposobem zarządzania klubem przez ich prezesów. Bojkot dobiegł jednak końca i fani Lecha wrócili na trybuny i wspierają dopingiem swoich piłkarzy, którzy jak na razie spisują się znakomicie.

Więcej o: