Nowy trener wskazuje największy problem Legii. "Z choinki się nie urwałem"

- Z choinki się nie urwałem. Zostałem poproszony o pomoc i bardzo chciałbym tę pomoc Legii dać - powiedział nowy trener Legii Warszawa, Marek Gołębiewski.

Czesław Michniewicz nie jest już trenerem Legii Warszawa. Chociaż mistrzowie Polski z dobrej strony zaprezentowali się w europejskich pucharach, to w ekstraklasie zawodzą na całej linii. Po 10 kolejkach Legia ma zaledwie dziewięć punktów na koncie i zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli ze stratą 18 punktów do lidera - Lecha Poznań.

Zobacz wideo Polish Esport Cup

Gołębiewski: "Nie urwałem się z choinki"

W poniedziałek Legia poinformowała, że do końca sezonu obowiązki trenera pierwszej drużyny przejmie dotychczasowy szkoleniowiec drugiej drużyny, Marek Gołębiewski. Szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca tego sezonu.

- W piłkę gramy po pierwsze głową, po drugie sercem, a po trzecie nogami. Nie widziałem jeszcze wyników badań wydolnościowych, ale zakładam, że w tym momencie zawodzą głowy. W pierwszej kolejności musimy zatem popracować nad sferą mentalną. To dziś największy problem Legii - powiedział nowy trener Legii na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami w ośrodku treningowym klubu w Książenicach.

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa, na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej, wrzesień 2019 r."Co roku słyszymy propagandę". Papszun na trenera Legii? "Ja tylko przypomnę"

I dodał: - Z choinki się nie urwałem. Zostałem poproszony o pomoc i bardzo chciałbym tę pomoc Legii dać. Mam nadzieję, że teraz Legia będzie skuteczna. Chcę awansować w Pucharze Polski, znacznie w tabeli ekstraklasy i do kolejnej fazy w europejskich pucharach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nowy trener Legii Warszawa zadebiutuje w czwartek, gdy jego drużyna zagra z trzecioligowym Świtem Skolwin w Pucharze Polski. W niedzielę legioniści podejmą Pogoń Szczecin w ekstraklasie.

Legia komentuje doniesienia o imprezach piłkarzy. Legia komentuje doniesienia o imprezach piłkarzy. "Proszę. Pomóżcie nam"

Prowadzone do tej pory przez Gołębiewskiego rezerwy Legii grają w 3. lidze. Po 14 kolejkach zespół ma na koncie 25 punktów i do lidera - Legionovii Legionowo - traci osiem punktów.

Więcej o: