Przemysław Małecki może zastąpić Michniewicza. Kim jest potencjalny trener Legii?

- O 16.30 Czesław Michniewicz przestanie być trenerem Legii Warszawa. Tymczasowym szkoleniowcem będzie Przemysław Małecki - napisał na Twitterze Krzysztof Stanowski. Nazwisko asystenta trenera Legii pojawia się bardzo często. Kim jest kandydat na nowego szkoleniowca?

"W Legii można usłyszeć, że to trener z dużym ego. I aspiracjami. Miały one zostać rozbudzone właśnie w okresie, gdy w zastępstwie kierował zespołem z ławki" - czytamy na meczyki.pl, które informują, że w ostatnim czasie Małecki został odstawiony na boczny tor. Wykonuje tylko podrzędne zadania, a o tym, że stracił zaufanie Michniewicza, świadczy też fakt, że kiedy we wrześniu znowu musiał usiąść na trybunach, drużynę prowadził Alessio de Petrillo, a nie Małecki

Zobacz wideo Bardzo krótka konferencja Michniewicza. "Chciałem przeprosić"

Legia Warszawa. Ostatnie godziny Michniewicza. Kim jest jego potencjalny zastępca?

Przemysław Małecki w przeszłości pracował głównie przy drużynach młodzieżowych. Szkoleniowiec prowadził m.in. Lecha Poznań U-19 (koordynator sportowy), następnie przewodził Zagłębiu Lubin U-19, a potem miał epizod w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Najpierw w zespole do lat 16., a później do lat 17. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W latach 2019-2020 pełnił rolę asystenta trener rezerw Lecha Poznań. Małecki sprawował swoją funkcję przez 40 spotkań drużynowych. Pierwszym trenerem zespołu był Rafał Ulatowski. Następnie przeszedł do Legii Warszawa. Pracę w drużynie mistrza Polski rozpoczął w czasie, gdy prowadził ją już Czesław Michniewicz. 

Łukasz Fabiański show! Anglicy zachwyceni polskim bramkarzem. Łukasz Fabiański show! Anglicy zachwyceni polskim bramkarzem. "Powstrzymał Kane'a"

Sytuacja Michniewicza diametralnie pogorszyła się po niedzielnej porażce Legii Warszawa z Piastem Gliwice 1:4. Sytuacja klubu w ekstraklasie jest jednak znacznie gorsza. "10 meczów, siedem porażek. Tego już nie da się obronić. Przy całym szacunku i sympatii dla trenera Czesława Michniewicza, chyba czas się pożegnać" - napisał Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Więcej o: