Czerczesow zabrał głos ws. objęcia Legii. "Byłem w Warszawie"

Bardzo słaba dyspozycja Legii Warszawa w rozgrywkach ekstraklasy sprawiła, że pozycja Czesława Michniewicza zaczęła być mocno kwestionowana. Wśród kandydatów, którzy mogliby go zastąpić wymieniano między innymi Stanisława Czerczesowa. Rosjanin odpowiedział na te spekulacje.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Zaledwie trzy zwycięstwa w dziewięciu pierwszych kolejkach i dopiero 15. miejsce w tabeli ekstraklasy - taki bilans wręcz nie przystoi mistrzowi Polski. Nawet pomimo dobrej gry w Lidze Europy przyszłość pozycja Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii stała się niepewna.

Zobacz wideo Legia musi na niego uważać. "To kat Legii. Warszawiacy to jego ulubiona ofiara"

Czerczesow reaguje na plotki o przejęciu Legii

Ostatnio pojawiło się o tobie wiele plotek - widziano cię w gabinecie Leonida Feduna (właściciel Spartaka), a potem w Legii - przypomniał dziennikarz. - Zawsze krążą plotki - zaśmiał się Czerczesow.

Cytowany przez portal sport-express.ru Rosjanin wskazał na konkretny przykład: - Niedawno odwiedziłem Warszawę. Po meczu z Leicester pojawiłem się w Legia Training Center, zobaczyłem trening, a później wraz z Michniewiczem i naszym wspólnym przyjacielem poszliśmy na obiad. Media napisały, że widziały mnie w biurze Legii podczas negocjacji z prezesem. Co na to mój kolega [Michniewicz]? Śmiał się, jak wszyscy. Dalej grillowaliśmy i rozmawialiśmy o spotkaniu z Leicester.

Czerczesow: nie da się niczego przewidzieć

Rosjanin wypowiedział się także na temat tego, kiedy ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej. - Nie da się niczego przewidzieć. Jestem gotowy do pracy, ale trudno to skonkretyzować, bo każde nawiązanie współpracy z klubem czy reprezentacją zawsze jest skomplikowanym procesem - zakończył Czerczesow.

Stanisław Czerczesow był trenerem Legii Warszawa w okresie od października 2015 do czerwca 2016 roku. W tym czasie zdobył z "Wojskowymi" mistrzostwo i puchar Polski. Od sierpnia 2016 do lipca 2021 roku był selekcjonerem reprezentacji Rosji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA