Kazimierz Węgrzyn punktuje Lukasa Podolskiego. "Wszyscy zauważyli"

- On jest chyba trochę zaskoczony, bo być może wydawało mu się, że w Ekstraklasie będzie łatwiej. Że przyjdzie do Górnika i będzie gwiazdą nie tylko z nazwiska, ale też na boisku - powiedział Kazimierz Węgrzyn w programie "Gol" emitowanym w TVP Sport, odnosząc się do Lukasa Podolskiego, który na razie nie spełnia oczekiwań w barwach zespołu z Zabrza.

Miały być gole i fajerwerki, a na razie jest pasmo rozczarowań. Lukas Podolski, który przed sezonem zgodnie z obietnicą przyszedł do Górnika Zabrze, by w nim zakończyć karierę, na razie w ogóle nie przypomina gwiazdy. Częściej komentuje się to, co robi poza boiskiem, niż mówi o tym, czego dokonał na murawie.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Nicola BrzęczekRodzina Brzęczków może przejść do historii. Wszystko dzięki 19-letniej Nikoli. "Jestem dumna"

W ostatnim meczu ligowym z Wisłą Kraków Podolskim zmarnował znakomitą okazję na swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Będąc sam przed bramkarzem Mikołajem Biegańskim nie trafił czysto w piłkę, która wyszła za linię końcową. 

W ostatnich spotkaniach Podolski pokazał się z zupełnie innej strony. Z Wisłą Kraków ostro zaatakował wyprostowaną nogą Serafina Szotę w okolicach kolana i otrzymał tylko żółtą kartkę. Wcześniej z Wisłą Płock równie mocno potraktował Piotra Tomasika. W obu przypadkach byłemu reprezentantowi Niemiec upiekło się i za brutalne wejścia nie został ukarany czerwonymi kartkami. 

Węgrzyn ocenił postawę Podolskiego. "Okazuje się, że nie jest tak łatwo"

Postawę Podolskiego ocenił były piłkarz, a obecnie ekspert piłkarski Kazimierz Węgrzyn w programie "Gol" emitowanym na antenie TVP Sport. - Takie zagrania już się u niego wyczerpały. Wszyscy łącznie z sędziami zauważyli już, że on tak gra. Każde następne tego typu zagranie będzie kontynuowane - oznajmił Węgrzyn. - On jest chyba trochę zaskoczony, bo być może wydawało mu się, że w Ekstraklasie będzie łatwiej. Że przyjdzie do Górnika i będzie gwiazdą nie tylko z nazwiska, ale też na boisku - podkreślił Węgrzyn.

- Okazuje się, że nie jest tak łatwo, bo rywale też się sprężają na niego. Brakuje mu gola, dobrego zagrania albo jeszcze lepszego przygotowania fizycznego - dodał były piłkarz.

Konflikt na linii Lewandowski-Salihamidzić? Tym gestem zaprzeczyli plotkomWielki powrót Roberta Lewandowskiego. Polak znów na szczycie, ale nie sam

Obecny dorobek Podolskiego w Ekstraklasie to sześć spotkań, w których zapisał na swoim koncie jedną asystę i nie trafił ani razu do siatki. Oprócz tego zagrał raz w Pucharze Polski.

Więcej o: