Trwa świetna passa Cracovii! Gole młodzieżowców dał kolejne zwycięstwo

Cracovia pokonała Wartę Poznań w drugim niedzielnym meczu 11. kolejki ekstraklasy. Bramki zdobyli młodzieżowcy - Michał Rakoczy i Jakub Myszor. Cracovia kontynuuje znakomitą passę i pnie się w górę tabeli.

Jako pierwsi prowadzenie mogli objąć goście. Kontratak Warty zakończył się dograniem z lewej strony boiska w pole karne. Tam do piłki dopadł Mario Rodriguez, ale z około 10 metrów nie trafił w światło bramki. Piłka poszybowała nad poprzeczką. Natomiast piętnaście minut później znakomitą szansę miał Sergiu Hanca. Pozostawiony kompletnie bez opieki w okolicach punktu rzutu karnego wyskoczył od piłki zagranej z prawej strony przez Rapę. Rumun uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej interweniował Adrian Lis. Do przerwy nie oglądaliśmy goli.

Cracovia wygrała z Wartą. Dwie bramki młodych Polaków

W 53. minucie znowu w dobrej sytuacji znalazł się Rodriguez. Tym razem jego techniczny strzał z dystansu odbił Lukas Hrosso. Pięć minut później zemściło się to na Warcie. Kamil Pestka spod linii końcowej, przy małej pomocy obrońcy Warty, dograł piłkę na ósmy metr, a tam stał Michał Rakoczy, który skierował piłkę do siatki. Warta nie potrafiła poważnie zagrozić gospodarzom, a w doliczonym czasie gry Cracovia zamknęła sprawę. Drugiego gola zdobył Jakub Myszor

Zwycięstwo Cracovii przedłuża jej znakomitą passę w ekstraklasie. To był siódmy kolejny mecz w lidze bez porażki ekipy Michała Probierza. Ostatni raz Cracovia przegrała 14 sierpnia z Lechią Gdańsk (0:3). Krakowski zespół pnie się w górę tabeli. Dzięki wygranej z Wartą jest już na szóstym miejscu.

Na drugim biegunie znajduje się Warta. Poznaniacy byli rewelacją poprzednich rozgrywek, ale w tym roku wiele wskazuje na to, że czeka ich rozpaczliwa walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warta ma na koncie tylko jedno zwycięstwo - z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. Warta zajmuje przedostatnią lokatę.