Ekstraklasa ma nowego lidera. Tylko do niedzieli, czy na dłużej?

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2:0 w 11. kolejce ekstraklasy. Zespół Tomasza Kaczmarka został nowym liderem ekstraklasy.

Do przerwy w Niecieczy utrzymywał się bezbramkowy remis, mimo że goście byli zespołem lepszym. Lechia miała większe posiadanie piłki, oddała też więcej strzałów. Drużyna Tomasza Kaczmarka mogła prowadzić po pierwszej połowie, jednak w 9. minucie bramka Ilkay'a Durmusa została anulowana przez VAR. Wszystko przez to, że Turek był na spalonym.

Lechia dopięła swego w 55. minucie. Po podaniu Conrado gola strzelił Flavio Paixao. Minutę później goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem po zagraniu Durmusa bramkę zdobył Conrado.

Debiut Claudio Ranieriego okazał się katastrofą. Liverpool ustanowił nowy rekord ligiDebiut Claudio Ranieriego okazał się katastrofą. Liverpool ustanowił nowy rekord ligi

Lechia liderem ekstraklasy

Dla Lechii była to czwarta ligowa wygrana z rzędu i siódmy z rzędu mecz bez porażki. Na serię gdańszczan składają się ligowe zwycięstwa z Bruk-Betem, Legią Warszawa (3:1), Górnikiem Łęczna (4:0) i Piastem Gliwice oraz remisy z Wisłą Kraków (2:2) i Radomiakiem Radom (2:2). Do tego należy dodać zwycięstwo z Jagiellonią Białystok (3:1) w Pucharze Polski.

Po 11 kolejkach ekstraklasy Lechia jest liderem z 22 punktami. Będzie tak przynajmniej do zakończenia niedzielnego meczu Legii z Lechem Poznań, nad którym Lechia ma punkt przewagi. Bruk-Bet Termalica Neciecza z siedmioma punktami zajmuje 16. miejsce i jest w strefie spadkowej.

Wielkie problemy Łomży Vive w Puławach. Niespodzianka była o krok!Wielkie problemy Łomży Vive w Puławach. Niespodzianka była o krok!

W następnej kolejce Lechia podejmie Górnika Zabrze, a Bruk-Bet zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Oba mecze odbędą się w sobotę.