Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfer na linii Legia - Napoli. Kolejny Polak we włoskim klubie

Lucio Ceci został oficjalnie nowym piłkarzem Napoli. 16-letni pomocnik występował ostatnio w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa.

W poniedziałek oficjalnie ogłoszono, że do Napoli dołączy kolejny Polak. Oprócz Piotra Zielińskiego barw klubu z Kampanii będzie bronił także Lucio Ceci. 16-letni pomocnik przeniósł się właśnie do Neapolu z Legii Warszawa. W klubie ze stolicy zawodnik występował ostatnio w drużynach młodzieżowych, gdzie radził sobie bardzo dobrze.

Zobacz wideo "Legia dzięki Michniewiczowi stała się europejskim klubem"

Legia oddaje młody talent. Transfer do grupowego rywala z Ligi Europy

Jakiś czas temu Lucio Ceci udał się na testy do Napoli i wypadł na tyle dobrze, że włoski klub zdecydował się zaproponować mu kontrakt. Do oficjalnego podpisania umowy doszło w poniedziałek 11 października. 

Michniewicz przed rewanżem z Dinamo: Brak ligowego meczu dobrze na nas wpłynąłCzesław Michniewicz ujawnia, gdzie chciałby pracować. Jasna deklaracja. Miał już ofertę

Lucio Ceci przyszedł na świat w 2005 roku w Polsce. Jego ojciec jest Włochem pochodzącym właśnie z Neapolu, ale matka jest Polką. Pierwsze kroki 16-latek stawiał w drużynach młodzieżowych Resovii Rzeszów skąd przeniósł się później do Legii Warszawa. Teraz karierę będzie kontynuował we Włoszech. 

Oficjalnie: Ruszył proces sprzedaży praw telewizyjnych do ekstraklasy. Padnie rekord?Oficjalnie: Ruszył proces sprzedaży praw telewizyjnych do ekstraklasy. Padnie rekord?

To jednak nie koniec powiązań Legii Warszawa z Napoli. Już niedługo, bo 21 października mistrzowie Polski zmierzą się z włoską drużyną w kolejnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza będą chcieli podtrzymać znakomitą passę, jaką mają  tych rozgrywkach. Dwa pierwsze mecze grupowe wygrali po 1:0 - ze Spartakiem Moskwa i Leicester City, dzięki czemu prowadzą w swojej grupie C.

Więcej o: