Oficjalnie: Ruszył proces sprzedaży praw telewizyjnych do ekstraklasy. Padnie rekord?

Ekstraklasa S.A. poinformowała o tym, że rusza sprzedaż praw do transmitowania meczów polskiej ligi od sezonu 2023/2024. Spółka poinformowała, w jaki sposób zamierza uatrakcyjnić ofertę.

Zgodnie z obowiązującą umową do końca sezonu 2022/2023 prawa do transmitowania ekstraklasy ma Canal +, który dzieli się nimi z TVP (jeden mecz w kolejce). Spółka Ekstraklasa S.A. zapowiedziała, że kolejny przetarg zakończy się najpóźniej do końca 2022 roku. 

Zobacz wideo "Legia dzięki Michniewiczowi stała się europejskim klubem"

Oficjalnie: Rusza przetarg na kupno praw telewizyjnych do ekstraklasy. W ofercie nie tylko najwyższa liga 

Według nieoficjalnych informacji Canal + płaci za prawa do transmitowania polskiej ligi 200 milionów złotych za sezon. Do tego dochodzi 50 milionów złotych od TVP z tytułu pokazywanie jednego meczu w kolejce oraz magazynu skrótów. To stosunkowo duże pieniądze na skalę europejską. - Sukces poprzedniego przetargu mediowego opierał się m.in. na wyjściu poza dotychczasowy schemat myślenia o pakietach mediowych. To cały zestaw odpowiednio skrojonych pakietów dla kanałów telewizyjnych, internetowych, w tym social mediów i cyfrowych platform nadawców, a także system dystrybucji skrótów meczowych i innych form wideo. - zaznaczył Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa S.A. 

Apoloniusz TajnerPolskie skoki mogą ucierpieć na zmianie telewizji? Niepewna sytuacja kluczowych umów

Spółka odpowiadająca za sprzedaż praw telewizyjnych zamierza wprowadzić pewne zmiany, dzięki którym produkt ma być atrakcyjniejszy dla potencjalnych nabywców. - Jednym z nowych pomysłów jest włączenie do pakietów mediowych Ekstraklasy także meczów Fortuna I Ligi i spotkań coraz ciekawiej rozwijającej się ligi kobiecej - po wygaśnięciu ich kontraktów mediowych. Rozmowy na ten temat już się toczą - wyjawił Marcin Animucki.

TVP ostro reaguje po utracie praw do skoków. TVP ostro reaguje po utracie praw do skoków. "Zakładnik politycznego sporu"

Na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za prawa telewizyjne. Nie ma także pewności, kto będzie nimi zainteresowany. Od 1994 roku ekstraklasa transmitowana jest w Canal +. Na przestrzeni lat za pośrednictwem sublicencji polska liga była dostępna w Polsacie Sport, Orange Sport, TVP, TVN czy Wizja Sport. 

Więcej o: