Co za mecz w ekstraklasie sześć goli! Gospodarze prowadzili, przegrywali i zremisowali! [WIDEO]

W drugim meczu z rzędu z udziałem Cracovii w ekstraklasie, padło aż sześć bramek. Zespół Michała Probierza zremisował u siebie ze Stalą Mielec 3:3, choć przegrywał już 1:3.

Faworytem sobotniego meczu była Cracovia, która miała serię pięciu meczów z rzędu w ekstraklasie bez porażki, a w ostatniej kolejce po efektownej grze pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 4:2. Natomiast Stal w tym sezonie w czterech dotychczasowych spotkaniach zdobyła tylko dwa punkty, ale m.in. zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią.

Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy

W pierwszej połowie kibice zobaczyli aż cztery bramki. Już w ósmej minucie po podaniu z własnej połowy Marcosa Alvareza, piłkę przejął Sergiu Hanca, minął rywala i zdobył gola. Był to jedyny celny strzał Cracovii w tej części. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie 60 sekund. Po koronkowej akcji w wykonaniu trójki: Konrad Wrzesiński - Fabian Piasecki - Maksymilian Sitek, ten ostatni dostał piłkę na 15 metrze i pięknym strzałem lewą nogą w długi róg wyrównał.

W 22. minucie Stal znów zagrała efektownie i zespołowo. Krystian Getinger świetnie wypatrzył w polu karnym Mateusza Maka, ten jeszcze lepiej przyjął piłkę w polu karnym, minął obrońcę i pokonała bramkarza Lukasa Hrosso. W doliczonym czasie gry Matej Rodin sfaulował w polu karnym Mateusza Matrasa. Sędzia Tomasz Wajda dostał sygnał z VAR, obejrzał sytuację na powtórce i podyktował jedenastkę. Piasecki pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Stali.

Zespół z Mielca ostatni raz trzy bramki w pierwszej połowie zdobył w...1996 roku w wyjazdowym spotkaniu ze Stomilem Olsztyn.

W 62. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony, wprowadzony w przerwie Gruzin Otar Kakabadze mocnym strzałem skutecznie zamknął akcję i zmniejszył prowadzenie gości. Kwadrans później Cracovia doprowadziła do remisu. Pechowcem w tej akcji został Getinger, który strzelił samobójczego gola.

Po tym remisie Cracovia jest na dziewiątej, a Stal na jedenastej pozycji. W innym sobotnim meczu Radomiak zremisował u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. O godz. 17.30 Lech Poznań podejmie Śląska Wrocław, a o godz. 20 Górnik Zabrze zagra z Wisłą Płock.

Cracovia - Stal Mielec 3:3 (1:3)

Bramki: Hanca (8.), Kakabadze (62.), samobójcza (77.) - Sitek (9.), Mak (22.), Piasecki (45+4.)

Cracovia: Hrosso - Rapa, Rodin Ż, Jugas (46. Kakabadze), Pestka - Knap (63. Rakoczy) - Hanca, Van Amersfoort, Sadiković (87. Balaj), Siplak - Alvarez (46. Loshaj Ż).

Stal Mielec: Strączek - Żyro, Matras, De Amo - Getinger, Tomasiewicz, Urbańczyk Ż (46. Kościelny Ż), Sitek - Wrzesiński (75. Granlund), Piasecki Ż, Mak (68. Hinokio).