Jagiellonia przerywa świetną serię rywali. Beznadzieja w obronie [WIDEO]

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 w 10. kolejce ekstraklasy. Drużyna Ireneusza Mamrota przerwała passę rywali, którzy mieli za sobą cztery wygrane z rzędu.

Była 53. minuta meczu w Lubinie, gdy z prawej strony piłkę w pole karne Zagłębia Lubin zagrał Tomas Prikryl, a z bliska do bramki Dominika Hładuna wbił ją Jesus Imaz. Hiszpan znalazł się sam tuż przed bramką gospodarzy i bezlitośnie wykorzystał błąd defensywy przeciwnika.

Chociaż w niedalekiej odległości od Imaza było aż czterech piłkarzy Zagłębia, to ich ustawienie było beznadziejne. Hiszpan doskonale wszedł między rywali i mocnym, płaskim strzałem nie dał szans Hładunowi, strzelając decydującego gola dla Jagiellonii Białystok.

Trener Juventusu podjął decyzję ws. występu Szczęsnego w derbach TurynuTrener Juventusu podjął decyzję ws. występu Szczęsnego w derbach Turynu

Jagiellonia przerwała serię Zagłębia

Byłą to jedyna bramka w meczu, w którym obie drużyny miały bardzo duże problemy ze skutecznością. Chociaż Zagłębie i Jagiellonia oddały łącznie 20 strzałów (13-7 dla Zagłębia), to zaledwie cztery z nich były celne (2-2). Ostatecznie dzięki trafieniu Imaza Jagiellonia poszła za ciosem i wygrała drugi z rzędu mecz, przerywając doskonałą passę Zagłębia.

Do piątkowego meczu lubinianie podchodzili po czterech zwycięstwach z rzędu. Na ich serię złożyły się ligowe wygrane z Piastem Gliwice (1:0), Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (2:1) i Wartą Poznań (2:0) oraz awans do 2. rundy Pucharu Polski po wyeliminowaniu rezerw Śląska Wrocław (3:0).

Łukasz Koszarek, koszykarz Legii WarszawaTego jeszcze nie było! Czynny zawodnik dyrektorem sportowym reprezentacji Polski

Dzięki wygranej Jagiellonia przeskoczyła Zagłębie w tabeli. Pierwsi są na 6. miejscu, drudzy pozycję niżej. Obie drużyny mają po 15 punktów. Białostoczanie rozegrali jednak o jeden mecz mniej. Po przerwie na mecze reprezentacji oba zespoły zagrają 18 października. Najpierw Zagłębie zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec (18:00), a później Jagiellonia podejmie Radomiaka (20:30).