Duże osłabienie Lecha Poznań. Jest diagnoza ws. kontuzjowanego piłkarza

Wiemy już, jak długo pauzować będzie bramkarz Lecha Poznań, Mickey van der Hart. Holender opuści kilka meczów lidera ekstraklasy.

Mickey van der Hart kontuzji doznał w piątkowym meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków (5:0). Holender nabawił się urazu mięśniowego przy starcie do piłki. Bramkarz Lecha boisko opuścił już w 23. minucie, a jego miejsce zajął Filip Bednarek.

Zobacz wideo Transferowy rekord ekstraklasy Modera może zostać przebity. "Lech dogadany z zawodnikiem" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Teraz wiemy już, jak długo potrwa przerwa w grze van der Harta. - Mickey doznał urazu mięśniowego. W poniedziałek miał zrobione badanie USG, które potwierdziło nasze wcześniejsze przypuszczenia. Oznacza to, że nasz bramkarz będzie miał co najmniej dwutygodniową przerwę w treningach. W tym czasie będzie pracował z fizjoterapeutami - na oficjalnej stronie internetowej klubu powiedział szef sztabu medycznego Lecha, prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Główny kandydat do mistrzostwa Polski. Główny kandydat do mistrzostwa Polski. "Mogą przegrać tylko ze sobą"

Kontuzja van der Harta

Pewne jest więc, że van der Hart nie zagra w ligowych meczach z Jagiellonią Białystok (24 września) i Śląskiem Wrocław (2 października) oraz w spotkaniu Pucharu Polski ze Skrą Częstochowa (28 września).

Lech Poznań w efektownym stylu rozpoczął obecny sezon ekstraklasy. Zespół Macieja Skorży zdobył 18 punktów w ośmiu meczach, wygrywając pięć z nich. W piątek poznaniacy zdemolowali u siebie Wisłę Kraków, wygrywając aż 5:0.

Sum z Wisły"Nigdy wcześniej nie widziałem takiego potwora". Gigant z mazowieckiej Wisły. Nowy rekord!

Lech jest na razie liderem ekstraklasy z czterema punktami przewagi nad Śląskiem Wrocław i pięcioma nad Pogonią Szczecin oraz Lechią Gdańsk. Poznaniacy na razie robią wszystko, by na przypadające w przyszłym roku stulecie klubu odzyskać tytuł mistrza Polski.

Więcej o: