Lech Poznań szuka następcy Thomasa Rogne. Ma już kandydata na radarze

Thomas Rogne może odejść z Lecha Poznań na początku 2022 roku. Obecny lider Ekstraklasy obserwuje Aleksa Ławniczaka, defensora Warty - informuje portal meczyki.pl.

Lech Poznań pracowicie działał w trakcie letniego okna transferowego. Do drużyny Kolejorza dołączył m.in Barry Douglas, Radosław Murawski, Pedro Rebocho czy Adriel Ba Loua. Iworyjczyk został sprowadzony do klubu za 1,2 mln euro, dzięki czemu został najdroższym zawodnikiem w historii. Lech Poznań nie zamierza zwalniać tempa i planuje kolejne ruchy transferowe.

Zobacz wideo "Lech robi bardzo dobre wrażenie, ale poczekajmy na jego pierwszy kryzys"

Media: Thomas Rogne może opuścić Lecha Poznań. W jego miejsce piłkarz Warty?

Portal meczyki.pl informuje, że Thomas Rogne opuści Lecha Poznań z końcem 2021 roku. Norwegowi wtedy wygasa umowa i jest bardzo prawdopodobne, że nie zostanie ona przedłużona. 31-latek do niedawna pełnił rolę kapitana Kolejorza, natomiast w sezonie 2021/2022 na razie występuje wyłącznie w drugim zespole. Jego odejście zwolni sporo budżetu płacowego, ponieważ Rogne zarabiał około 250 tysięcy euro rocznie.

Następcą Thomasa Rogne w Lechu może zostać Aleks Ławniczak z Warty Poznań. Defensor występuje w ekipie Zielono-Białych od lipca 2019 roku, kiedy to zdecydował się opuścić Miedź Legnicę. Umowa Ławniczaka z Wartą wygasa z końcem czerwca przyszłego roku, ale jest w niej opcja przedłużenia o dodatkowy sezon. To oznacza, że Lech będzie musiał zapłacić za 22-latka, natomiast wspomniane źródło nie podaje, jaka kwota może zadowolić działaczy Warty.

Aleks Ławniczak zagrał we wszystkich ośmiu spotkaniach tego sezonu w PKO Ekstraklasie, gdzie jego partnerem na środku obrony był Fin Robert Ivanov. Ławniczak wystąpił łącznie w 57 meczach Warty, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował trzy asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.