Cudowny gol w ostatniej minucie. Leandro bohaterem. "Nie mógł tego zrobić lepiej" [WIDEO]

Radomiak Radom zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu 7. kolejki ekstraklasy. Gospodarze uratowali punkt w ostatniej minucie spotkania.

Była 2. minuta meczu, gdy z lewej strony w pole karne Radomiaka dośrodkował Luis Mata. Do zagrania Portugalczyka znakomicie pokazał się Piotr Parzyszek, który wyskoczył wysoko, wygrał pojedynek główkowy i precyzyjnym strzałem nie dał szans Fiilipowi Majchrowiczowi. Napastnik Pogoni Szczecin nie mógł uderzyć lepiej, bo piłka najpierw odbiła się od jednego, a potem od drugiego słupka, co sprawiło, że bramkarz Radomiaka nie miał szans na interwencję.

Gospodarze nie załamali się fatalnym początkiem meczu i od razu ruszyli do odrabiania strat. Długo jednak wydawało się, że to nie jest ich dzień. Radomiak miał kilka okazji do wyrównania, ale albo brakowało mu szczęścia, albo doskonale w bramce gości spisywał się Dante Stipica.

Polska wygrała z Serbią 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16;14) w drugim meczu grupy A mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Po zwycięskim tie-breaku Tauron Arena Kraków eksplodowała z radości.Tak wygląda droga polskich siatkarzy do finału mistrzostw Europy [Drabinka]

Radomiak uratował punkt w meczu z Pogonią

Przed przerwą Pogoń uratował słupek, a w drugiej połowie poprzeczka. W ostatniej minucie meczu nie było dla niej jednak ratunku. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Leandro i była to decyzja doskonała. Piłka po strzale zawodnika Radomiaka wylądowała niemal w okienku bramki Stipicy. - Nie mógł tego zrobić lepiej - tak gola ocenił komentujący mecz były reprezentant Polski, Michał Żewłakow.

Radomiak ma dziewięć punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Pogoń w siedmiu występach zgromadziła 12 punktów i jest na 3. miejscu. Drużyna Kosty Runjaicia traci trzy punkty do prowadzącego Lecha Poznań.

screen YouTubeKrychowiak znowu to zrobił! Polak błyskawicznie wyleciał z boiska [WIDEO]

W następnej kolejce obie drużyny zagrają w sobotę na własnych stadionach. Radomiak podejmie Śląsk Wrocław, a Pogoń Cracovię.