Odszedł z Legii, a w debiucie w nowym klubie miał gola i asystę. W środę Liga Mistrzów?

Jasur Yakshibaev ledwo odszedł z Legii Warszawa, a w debiucie w nowym klubie, już strzelił bramkę i miał asystę.

W lutym tego roku  Jasur Yakshibaev, 23-letni reprezentant Uzbekistanu, podpisał 2,5 letni kontrakt z Legią Warszawa. W Warszawie mieli duże nadzieje. W końcu Uzbek w barwach Szachtiora Soligorsk został wicekrólem strzelców ligi białoruskiej. -  Na materiałach filmowych wygląda jednak dobrze. W ustawieniu 4-3-3 może grać na obu skrzydłach. W razie potrzeby obsadzi wszystkie ofensywne pozycje - mówił o nim Czesław Michniewicz.

Manchester City planuje kolejny hitowy transfer. Kwota? Najmniej 100 mln funtówManchester City planuje kolejny hitowy transfer. Kwota? Najmniej 100 mln funtów

Znakomity debiut Yakshibaeva

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Uzbek rozegrał zaledwie 11 minut w ekstraklasie, w starciu 28. kolejki z Wisłą Kraków. Yakshibaev głównie borykał się z kontuzjami, a w międzyczasie trenował w trzecioligowych rezerwach. Nowy sezon nie sprawił, że przestały prześladować problemy zdrowotne. Na początku czerwca Uzbek zaraził się koronawirusem, przez co trafił na kwarantannę w ojczyźnie i stracił pierwszy tydzień przygotowań do rozgrywek. Yakshibaev poleciał z zespołem na obóz do austriackiego Leogang, zagrał 20 minut w sparingu z Ferencvarosi TC, jednak później doznał kolejnej kontuzji uda.

Legia nie dała mu kolejnej szansy. Zdecydowała się wypożyczyć zawodnika do Sheriffa Tiraspol, który sensacyjnie awansował do Ligi Mistrzów, w decydującej fazie eliminując Dinamo Zagrzeb. W fazie grupowej mistrz Mołdawii zagra z Realem Madryt, Interem Mediolan oraz Szachtarem Donieck.

Yakshibaev w nowych barwach zadebiutował w meczu u siebie z wiceliderem Petrocub, wchodząc na boisku w przerwie meczu. Sheriff wygrał 2:0, a Uzbek ustalił wynik meczu. Wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony i z bliska wślizgiem pokonał bramkarza. Mało tego, przy pierwszym trafieniu miał asystę.

- Debiut Jasura w Sheriffie. Niewykluczone, że w środę na Szachtar wybiegnie w podstawowym składzie - napisał na Twitterze Kamil Rogólski.

Transferowa ofensywa Lecha Poznań. - Do klubu dołączy kolejny napastnik - zapowiada Maciej SkorżaTabela Ekstraklasy po niedzielnych meczach. Lech nie uciekł, Legia w strefie spadkowej

- Akurat oglądałem ten mecz w całości. Fizycznie bardzo dobrze wygląda - dodał Rogólski.