Tabela Ekstraklasy po niedzielnych meczach. Lech nie uciekł, Legia w strefie spadkowej

Za nami niedzielne mecze siódmej kolejki PKO Ekstraklasy. Lech Poznań pozostaje liderem, natomiast Legia Warszawa po raz pierwszy wylądowała w strefie spadkowej.

Lech Poznań mógł powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki w tabeli PKO Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę finalnie zremisowała 2:2 z Rakowem Częstochowa, choć od 48. minuty przegrywała 0:2. Architektem tego "sukcesu" był Jakub Kamiński, który zanotował asystę przy golu Joao Amarala i wywalczył rzut karny, wykorzystany potem przez Mikaela Ishaka.

Lech Poznań ma już 9 punktów przewagi nad Legią Warszawa. Mistrz Polski w strefie spadkowej

Pierwsza połowa w wykonaniu Lecha Poznań była bardzo przeciętna. Kolejorz nie był w stanie stworzyć okazji pod bramką przeciwnika i w zasadzie bił głową w mur. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Adriel Ba Loua, sprowadzony z Viktorii Pilzno za 1,2 mln euro. Raków wyglądał bardzo dobrze w defensywie i do tego był skuteczny pod bramką Lecha. W 14. minucie rzut karny wykorzystał Marcin Cebula.

Maciej Skorża na początku drugiej połowy wprowadził Joela Pereirę oraz Joao Amarala, aby polepszyć grę w ofensywie. Szybko Raków podwyższył prowadzenie za sprawą Sebastiana Musiolika, który wykorzystał podanie Fabio Sturgeona. Później błyszczał przede wszystkim Jakub Kamiński, który asystował przy trafieniu Amarala, a potem wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Mikaela Ishaka.