Dramat Jakuba Błaszczykowskiego. "Przede mną bardzo ciężkie chwile"

Jakub Błaszczykowski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas środowego treningu Wisły Kraków. - Raz jest dobrze, raz jest źle - powiedział były reprezentant Polski w filmie opublikowanym na Facebooku.

Wisła Kraków ogłosiła przed rozpoczęciem sezonu, że Jakub Błaszczykowski przedłużył kontrakt z klubem do końca czerwca 2022 roku. Skrzydłowy nie zagrał w pierwszych dwóch kolejkach tego sezonu Ekstraklasy ze względu na lekki uraz, o czym dziennikarzy poinformował trener Adrian Gula. Byłego reprezentanta Polski czeka teraz dłuższa przerwa w grze.

Zobacz wideo Andrzej Duda odznaczył Jakuba Błaszczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Jakub Błaszczykowski zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. "Raz jest dobrze, raz jest źle"

Jakub Błaszczykowski opublikował film na swoim profilu na Facebooku, w którym poinformował fanów o odniesieniu kontuzji na treningu Wisły Kraków. "Jak to w życiu bywa - raz jest dobrze, raz jest źle. Akurat dzisiaj mam, nie do końca pozytywną, informację. Na środowym treningu zerwałem więzadła krzyżowe. Zdaję sobie sprawę, że teraz bardzo ciężkie chwile przede mną" - rozpoczął Błaszczykowski.

"Wszystkim tym, którzy pewnie będą po raz kolejny chcieli kończyć moją karierę, przypominam, że wstałem 100 razy i wstanę 101 raz. Tym, którzy mnie wspierają serdecznie dziękuję i w tych ciężkich czasach życzę wszystkim dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze" - dodał kapitan Wisły Kraków. Błaszczykowski w poprzednim sezonie zmagał się z urazem mięśnia dwugłowego, natomiast w sezonie 2018/2019 złamał palec stopy.

Jakub Błaszczykowski wrócił do zespołu Białej Gwiazdy w lutym 2019 roku. 108-krotny reprezentant Polski zagrał w 48 meczach Wisły, w których zdobył 16 bramek i zanotował siedem asyst. Błaszczykowski grał wcześniej dla krakowian w latach 2005-2007, po czym odszedł za trzy miliony euro do Borussii Dortmund.

Więcej o: