Lechia bez trenera! "Kontrakt rozwiązany za porozumieniem stron"

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem Lechii Gdańsk. O swojej decyzji klub poinformował na oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Lechia Gdańsk w sobotę zremisowała 2:2 z beniaminkiem ekstraklasy, Radomiakiem, pomimo prowadzenia 2:0. Od dłuższego czasu wyniki klubu z Trójmiasta były jednak poniżej oczekiwań władz i kibiców. To ciągnęło się za drużyną jeszcze od zeszłego sezonu, jeśli nie dłużej. W tym obecnym miał bilans trzech remisów, dwóch zwycięstw i jednej porażki. 

Zobacz wideo "Legia ma wymagających rywali, ale to będzie święto dla polskiej piłki"

Stokowiec zwolniony z Lechii Gdańsk!

Obie strony - szkoleniowiec i klub - musiały jednak uznać, że to odpowiedni moment na ważne zmiany. Dlatego oficjalna strona internetowa klubu i media społecznościowe w sobotę wieczorem poinformowały o odejściu z Lechii trenera Piotra Stokowca

"Piotr Stokowiec z dniem 29 sierpnia br. przestaje pełnić funkcję I trenera Lechii Gdańsk. Kontrakt trenera z Klubem został rozwiązany za porozumieniem stron po sobotnim meczu Biało-Zielonych z Radomiakiem Radom" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Lechię. 

Lechię opuszczą też współpracownicy Stokowca

Stokowiec został trenerem Lechii Gdańsk 3 marca 2018 roku. Prowadził drużynę przez 1274 dni w 139 oficjalnych meczach. Jego bilans to 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. Pod jego wodzą drużyna zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

W informacji podano także, że z klubem żegnają się również współpracownicy Stokowca: Łukasz Smolarow, Mariusz Szymkiewicz i Jarosław Bako. Na razie nie znamy nazwiska nowego trenera gdańszczan. Lechia w tabeli ekstraklasy zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem dziewięciu punków. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.