Kacper Kozłowski podjął decyzję ws. transferu. "Potrzebuje pół roku"

Kacper Kozłowski ujawnił w wywiadzie dla weszlo.com kiedy planuje odejść z Pogoni i wyjechać za granicę. - Przynajmniej jeszcze pół roku-rok potrzebuję na zaadaptowanie się. I wtedy chciałbym odejść - przyznał utalentowany 17-latek.

Kacper Kozłowski jest zdecydowanie jednym z najbardziej pożądanych polskich talentów na rynku transferowym. Od czasu powołania do reprezentacji Polski i występu na Euro 2020 trwa dyskusja na temat możliwego odejścia 17-latka do zagranicznego klubu. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie nastąpi to już tego lata. 

Zobacz wideo To szaleństwo! Kacper Kozłowski na celowniku gigantów

Kozłowski wie kiedy opuści ekstraklasę. "Jestem w Pogoni dopiero sezon w pierwszej jedenastce"

Bez względu na to gdzie Kozłowski odejdzie, to najprawdopodobniej zostanie najdroższym zawodnikiem w historii ekstraklasy i pobije rekord Jakuba Modera, który przeniósł się z Lecha do Brighton za 11 milionów euro. Tak wynika przynajmniej z dotychczasowych doniesień medialnych, które wskazują na zainteresowanie 17-letnim pomocnikiem takich klubów jak FC Barcelona, Juventus, Borussia Dortmund czy Manchester United.

Adriel Ba Loua w Lechu PoznańKibice Viktorii Pilzno wściekli po transferze Lecha. "Demonstracja braku ambicji"

Sam piłkarz podkreślił jednak w niedawnym wywiadzie z portalem weszlo.com, że zostanie jeszcze w Pogoni Szczecin, ale jest już dogadany z władzami klubu co do terminu odejścia.  - Jestem w Pogoni dopiero sezon w pierwszej jedenastce. Przynajmniej jeszcze pół roku-rok potrzebuję na zaadaptowanie się. I wtedy chciałbym odejść. Wszystko jest dogadane z prezesami i oni też tak samo uważają - zapewnił Kozłowski.

Franciszek Smuda podał swojego faworyta do mistrzostwa. Nie jest to LegiaFranciszek Smuda podał swojego faworyta do mistrzostwa. Nie jest to Legia

Młody pomocnik zaznaczył także, że odejdzie tylko do takiej drużyny, w której będzie mógł walczyć o grę w pierwszym zespole. - Gdy pójdę zagranicę, to po to, by grać w pierwszym zespole, a nie U-18. Nie mam zamiaru schodzić niżej. Nie szedłbym do klubu, który jest olbrzymi, ale miałbym grać np. w Primaverze - zaznaczył. - Nie myślałem jeszcze o żadnej ofercie, bo chcę póki co zostać w Pogoni. Czasami się pytam, czy coś nowego się pojawiło. Ale bardziej z ciekawości, a nie dlatego, że myślę nad zmianą klubu. Po prostu fajnie wiedzieć, co się dzieje wokół ciebie - zakończył Kozłowski.

Więcej o: