Franciszek Smuda podał swojego faworyta do mistrzostwa. Nie jest to Legia

- Ta liga jest wyrównana, ale w tym momencie Lech Poznań jest faworytem numer 1 do mistrzostwa Polski - mówił Franciszek Smuda, trener Wieczystej Kraków, w programie Interii "Studio Ekstraklasa".

Franciszek Smuda jest byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, a także byłym trenerem Lecha Poznań, którego prowadził w latach 2006-09. Największymi sukcesami "Franza" w Poznaniu były trzecie miejsce w ekstraklasie, Puchar Polski oraz awans do 1/16 finału Pucharu UEFA. Wszystko to miało miejsce w sezonie 2008/09. 

Zobacz wideo Raków gra dalej w Europie. "W starciu z Gent nie stawiam ich na straconej pozycji"

Teraz Lech Poznań pod wodzą Macieja Skorży chce po siedmiu latach przerwy znów być najlepszy w ekstraklasie. - Lech od dłuższego czasu walczy o tytuł, jest tam świetny klimat, niesamowity, szczególnie gdy się robi mistrzostwo i gra w europejskich pucharach - przyznawał Franciszek Smuda w programie Interii "Studio Ekstraklasa".

Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji to właśnie Lech jest głównym faworytem to tytułu. - Powiem szczerze, ta liga jest wyrównana, kilka zespołów będzie walczyło o tytuł, ale w tym momencie Lech jest faworytem numer 1 do mistrzostwa - mówił.

To będzie ten rok? Lokomotywa Kolejorza rozpędzona na start jubileuszowego sezonu. Skorża przywróci klub na tron? To będzie ten rok? Lokomotywa Kolejorza rozpędzona na start jubileuszowego sezonu. Skorża przywróci klub na tron?

Na czym doświadczony trener, prowadzący obecnie czwartoligową Wieczystą Kraków, opiera swoją opinię? - Gra Lecha Poznań mi imponuje na początku tego sezonu. To doświadczony zespół, w którym nawet najmłodsi zawodnicy mają już spore doświadczenie. Tego lata klub dokonał solidnych wzmocnień i ma bardzo silną kadrę - argumentował Smuda.

Po czterech kolejkach sezonu 2021/22 Lech Poznań jest liderem ekstraklasy z dorobkiem 10 punktów. W następnym spotkaniu zespół Macieja Skorży podejmie na własnym stadionie wicelidera - Lechię Gdańsk. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 22 sierpnia o godzinie 17:30.

Więcej o: