Wielki polski talent odchodzi z ekstraklasy. Trafił do Benfiki

Marcel Mendes-Dudziński został piłkarzem Benfiki. Zawodnik Pogoni Szczecin odszedł do czołowej portugalskiej drużyny mając zaledwie 16 lat.

Urodzony w Szczecinie Marcel Mendes-Dudziński nie zadebiutował w ekstraklasie, ale regularnie trenował z pierwszym zespołem. Bramkarz grał natomiast w drużynach młodzieżowych, a także w trzecioligowych rezerwach Pogoni Szczecin. Według nieoficjalnych informacji Benfica pozyskała zawodnika niemal za darmo. Jedyne za co będą musieli zapłacić Portugalczycy, to ekwiwalent za szkolenie.

Zobacz wideo Raków gra dalej w Europie. "W starciu z Gent nie stawiam ich na straconej pozycji"

Marcel Mendes piłkarzem Benfiki Lizbona! "Szybka aklimatyzacja, poprawa portugalskiego i ciężka praca"

- Bardzo się cieszę, że otrzymuję taką możliwość. Wiem, że wiele osób chciałoby tu być. Zamierzam wykorzystać okazję. Benfica to wielki klub, ma wspaniałą historię i chcę być jej częścią. Moimi celami są szybka aklimatyzacja, poprawa mojego portugalskiego, ciężka praca i dążenie do wygrania z kolegami wszystkich możliwych rozgrywek - oświadczył utalentowany bramkarz.

Marcel Mendes ma na swoim koncie osiem występów w Centralnej Lidze Juniorów oraz trzy mecze w III lidze. W tym czasie 16-latek wpuścił 26 goli i ani razu nie zachował czystego konta. W nowym klubie prawdopodobnie będzie występował w drużynie U-19. Zanim dojdzie do pierwszego zespołu Benfiki, będzie musiał wykazać się swoimi umiejętnościami. 

Więcej o: