Lechia dobija w doliczonym czasie! Cracovia na dnie tabeli

Piłkarze Cracovii są na samym dnie ekstraklasy. Przegrali trzeci mecz z rzędu - na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:3.

Jedyna bramka meczu padła w 42. minucie. Gospodarze mieli mnóstwo szczęścia. Z blisko 30 metrów strzelał z rzutu wolnego Maciej Gajos, piłka trafiła w stojącego w murze Alvareza i zupełnie zmyliła interweniującego Karola Niemczyckiego.

Piękna akcja Żukowskiego

Pierwsza połowa wcale nie musiała zakończyć się prowadzeniem gospodarzy. Tuż przed bramką, znakomitą okazję mieli bowiem zawodnicy Cracovii. Po zespołowej akcji Pelle Van Amersfoort z lewej strony pola karnego podał na czwarty metr do Cornela Rapy. Ten strzelił, piłkę nie sięgnął Zlatan Alomerović, ale z linii bramkowej wybił ją Conrado.

W 84. minucie pięknym rajdem przez ponad pół boiska popisał się Mateusz Żukowski. Najpierw przechwycił piłkę, minął rywala, wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg zdobył gola. Dla 19-letniego zawodnika to pierwszy gol w ekstraklasie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Łukasz Zwoliński, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Zawodnik ten pojawił się na boisku zaledwie minutę wcześniej. Zrehabilitował się nieco za pudło z rzutu karnego w ostatniej kolejce i wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław (1:1).

Lechia Gdańsk po tej wygranej ma osiem punktów i awansowała na pozycję wicelidera ekstraklasy. Cracovia wciąż czeka na zwycięstwo, zdobyła tylko punkt i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W następnej kolejce gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań, a krakowianie podejmą Jagiellonię Białystok.

W sobotę o godz. 20 Warta Poznań zagra u siebie z Legią Warszawa. W pierwszym sobotnim meczu Piast Gliwice po pasjonującym starciu pokonał Wisłę Płock 4:3.

Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0 (1:0)

Bramka: Gajos (42.), Żukowski (84.), Zwoliński (95.)

Lechia: Alomerović - Żukowski, Kopacz, Maloca, Conrado (92. Pietrzak) - Ceesay (85. Tobers), Gajos Ż (85. Sezonienko), Makowski, Kubicki (92. Terrazzino), Durmus Ż (94. Zwoliński) - Paixao.

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Jugas, Rocha (68. Rivaldinho) - Hanca Ż (83. Rasmussen), Sadiković (55. Pestka), Lusiusz (83. Kakabadze), Zaucha (55. Knap) - Van Amersfoort, Alvarez.