Rosyjskie media grzmią po kompromitacji z Rakowem. "Polska wioska piłkarska"

"Dołączyli do listy wstydu" - piszą rosyjskie media o Rubinie Kazań, który w czwartek po dogrywce przegrał 0:1 z Rakowem Częstochowa i odpadł w trzeciej rundzie Ligi Konferencji.

"Całe nieszczęście Rubina zaczęło się w 106. minucie dogrywki, kiedy z boiska wyrzucony został Ilja Samosznikow" - czytamy na sports.ru. Serwis nie stara się jednak specjalnie tłumaczyć wpadki drużyny Leonida Słuckiego. "W czwartek Rubin - wraz z PFK Soczi, który też odpadł w trzeciej rundzie Ligi Konferencji po dwumeczu z Partizanem (1:1, 2:2; 2:3 po rzutach karnych) - dołączył do listy wstydu. I sprawił, że w rankingu lig już nie jesteśmy na ósmym, a na dziewiątym miejscu, bo wyprzedziła nas właśnie liga szkocka" - zwraca uwagę sports.ru.

Zobacz wideo

Paulo Sousa Tłumaczenie Paulo Sousy jest absurdalne! "Żaden trzeźwo myślący człowiek tak nie uważał"

"Rubin przegrał z Rakowem, czyli ze skromnym klubem z Polski"

"Czy pamiętacie, co mówiło się w Rosji po utworzeniu Ligi Konferencji? Że to jest nasz poziom. Otóż nie jest" - pisze Gosza Czernow, dziennikarz rosyjskiego Sport Expressu, który na koniec delikatnie sugeruje, że Soczi jeszcze postawiło się Partizanowi, ale Rubin... "Rubin przegrał z Rakowem, czyli ze skromnym klubem z Polski".

"Rosyjski futbol wciąż próbuje dotknąć dna. Jego upadek trwa, a powoli już nie ma się od czego odbijać - pisze Władysław Zimagułow ze "Sport Expressu", który cytuje także wpis z Telegramu dziennikarza Dmitrija Guberniewa. "Czekamy na żart o polskiej wiosce piłkarskiej, która pewnie wygrała z Rubinem" - napisał Gubierniew, nawiązując zapewne do Słuckiego, który oprócz tego, że trenuje Rubin, jest też czołową postacią klubu w mediach społecznościowych, gdzie często stroi sobie żarty.

"Wygląda na to, że nasze kluby potrzebują jeszcze czwartego pucharu, w którym nie będą przegrywać" - czytamy na sports.ru, który już nawet podaje nazwę tego pucharu - Liga Sprawiedliwości. A więc liga, do której rosyjskie kluby będą kwalifikować się z automatu i grać tam z zespołami z takich państw jak Albania, Andora, Armenia, Islandia, Kazachstan, Łotwa, Luksemburg, Malta, San Marino, Wyspy Owcze, Słowenia, Estonia i Finlandia.

Nowe intro Ligi Mistrzów UEFA pokazała nowe intro Ligi Mistrzów. Brakuje trzech wielkich klubów [WIDEO]

Raków, który pierwszy raz w historii gra w europejskich pucharach, powalczy teraz o fazę grupową Ligi Konferencji z belgijskim KAA Gent, który w trzecie rundzie uporał się z łotewskim FK RFS (2:2, 1:0). Pierwszy mecz 19 sierpnia w Polsce, rewanż w Belgii tydzień później.

Więcej o: