Łukasz Gikiewicz może wrócić do ekstraklasy po latach gry w zagranicznych ligach

Polski obieżyświat Łukasz Gikiewicz może wrócić do ekstraklasy. 33-letni napastnik znalazł się na celowniku Stali Mielec - poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Jarosław Koliński.

Łukasz Gikiewicz wyjechał z Polski niemal dekadę temu. Od tego czasu 33-letni napastnik występował w 14 klubach w takich krajach, jak Cypr, Kazachstan, Bułgaria, Arabia Saudyjska, Tajlandia, Jordania, Rumunia i Bahrajn. Zawodnik stał się najbardziej znanym piłkarskim obieżyświatem w Polsce. Wiele wskazuje na to, że jego zagraniczne wojaże mogą się wkrótce zakończyć, gdyż Gikiewiczem zainteresowana jest ekstraklasowa Stal Mielec.

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

Łukasz Gikiewicz wróci do ekstraklasy? Jest zainteresowanie ze strony Stali Mielec 

W ostatnich miesiącach napastnik występował w East Riffa Club. W klubie z Bahrajnu zagrał w 17 spotkaniach, w których strzelił pięć goli. W czerwcu jego umowa z zespołem wygasła, a Gikiewicz stał się wolnym piłkarzem. Jak dotąd napastnik nie znalazł sobie nowego klubu, ale już wkrótce może to się zmienić. Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Jarosław Koliński poinformował, że nowym pracodawcą Gikiewicza może zostać Stal Mielec. Już wcześniej pojawiły się pogłoski, że zawodnik może trafić do pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

Leo Messi podczas konferencji prasowej, na której żegnał się z BarcelonąMVP Euro 2020 wygadał się i ujawnił nowy klub Messiego

Transfer do Stali Mielec wydaje się być realnym scenariuszem, gdyż zespół prowadzony przez Adama Majewskiego ma poważne problemy w linii ataku. Stal Mielec strzeliła zaledwie jednego gola w pierwszych trzech meczach ligi. Aktualnie podstawowym napastnikiem zespołu jest Maciej Jankowski. W kadrze znajduje się także Bułgar Aleksandar Kolew. 

Legia Warszawa - Dinamo. Znamy terminy meczówChorwaci bez litości dla Legii Warszawa. "Nic poza tym"

Na poziomie ekstraklasy Łukasz Gikiewicz rozegrał 61 spotkań, w których strzelił 10 goli i 10-krotnie asystował. Pierwszą bramkę zdobył w maju 2009 roku w barwach Polonii Bytom. W polskiej lidze grał także w Śląsku Wrocław

Więcej o: