Ekstraklasa w najlepszym wydaniu. Spektakularne pudło w meczu Pogoń - Piast

Michał Żyro miał znakomitą okazję do wyrównania, ale fatalnie spudłował. W efekcie Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:1.

Piłkarze Piasta Gliwice mogą mówić o sporym pechu. Jedyną bramkę stracili w kuriozalny sposób w 34. minucie. Wówczas z dystansu strzelał Jean Carlos. Piłka raczej nie leciała w światło bramki, ale odbiła się od Jakuba Czerwińsiego, zupełnie zmyliła bramkarza Frantiska Placha i wpadła do siatki.

Media: Lautaro Martinez blisko nowego klubu! Zabójczy cios dla Interu?Media: Lautaro Martinez blisko nowego klubu! Zabójczy cios dla Interu?

Fatalne pudło Żyro

Dziesięć minut wcześniej znakomitą okazję miał Michał Żyro. Napastnik Piasta Gliwice otrzymał podanie na jedenastym metrze. Był niepilnowany przez obrońców, ale fatalnie skiksował i nie trafił w piłkę. W drugiej połowie goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale im się to nie udało. Gliwiczanie mieli więcej rzutów rożnych (8-4) i oddali więcej strzałów (14-10). Bardzo dobrze bronił też Dante Stipica.

Piast ma fatalną serię spotkań z Pogonią. W siedmiu ostatnich spotkaniach ligowych zdobył zaledwie trzy punkty i nie zdobył gola! Mało tego, we wszystkich tych meczach padły zaledwie cztery bramki.

Pogoń po tym zwycięstwie awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co lider Jagiellonia Białystok i wicelider Lech Poznań. W niedzielę zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze ekstraklasy: Wisła Kraków - Raków Częstochowa (godz. 17.30) oraz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (godz. 20).

Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny od lat rywalizują o miano pierwszego bramkarza reprezentacji PolskiKoniec narodowej dyskusji ws. Szczęsnego i Fabiańskiego. "Żałuję"

W następnej kolejce (15 sierpnia) zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Piast z czterema punktami zajmuje dziewiątą pozycję. 14 sierpnia podejmie Wisłę Płock.