Powrót do ekstraklasy po 16 latach! Wisła Kraków ma nowego bramkarza

Paweł Kieszek wraca do ekstraklasy po 16 latach przerwy. Były bramkarz m.in. FC Porto będzie reprezentował barwy Wisły Kraków.

W czwartek Wisła Kraków oficjalnie poinformowała, że związała się rocznym kontraktem. Paweł Kieszek dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu. - Paweł idealnie wpisuje się w nasz długofalowy plan z bramkarzami. Przychodzi do nas zawodnik z wielkim doświadczeniem, ograny na najwyższym poziomie i gotowy na występy. Będzie oczywiście rywalizował o pozycję numer jeden, ale wierzymy też, że równocześnie pomoże w rozwoju naszych bramkarzy, w szczególności w podniesieniu umiejętności Mikołaja Biegańskiego i Kacpra Rosy, a w przypadku przedłużenia kontraktu również Kamila Brody, który wróci z wypożyczenia - powiedział Dyrektor Sportowy Wisły Kraków, Tomasz Pasieczny.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Paweł Kieszek wraca do Polski. "Spełnia kryteria i oczekiwania"

- To świetny moment, by pochwalić pracę działu skautingu, który wzorowo przygotował się na odejście Mateusza i wytypował zastępcę spełniającego nasze kryteria i oczekiwania - dodał dyrektor sportowy klubu. Paweł Kieszek pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Warszawa, której barwy reprezentował w ekstraklasie

W klubie ze stolicy występował przez trzy lata, aż w końcu udał się na wypożyczenie do greckiego AO Egaleo. Po powrocie do Warszawy otrzymał ofertę ze SC Braga, w kolejnych latach kariery występował w Vitorii Setubal, GD Estoril oraz FC Porto. Na swoim koncie ma mistrzostwo Portugalii oraz krajowy puchar. Ostatnie lata bramkarz spędził w hiszpańskich Cordobie oraz Maladze, a sezon 2020/21 w portugalskim Rio Ave. 

Więcej o: