Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Rakowa mocno odpowiada Peszce na słowa o Papszunie w Legii

Marek Papszun w Legii Warszawa? Prezes Zarządu Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan odpowiada na słowa Sławomira Peszki. - Powinien koncentrować się na grze, bo to wciąż wychodzi mu jeszcze lepiej niż szukanie jakichś insajderskich wiadomości - powiedział.

Kilka dni temu Sławomir Peszko w programie "Studio Ekstraklasa" zdradził sensacyjnego newsa w temacie prowadzenia Rakowa Częstochowa. - Tam mogą być różne wymiany jeszcze. Coś mi się obiło o uszy o zmianie też miejsca pracy trenera Papszuna - powiedział były reprezentant Polski - Polska centralna. Gdzieś tam się obiłem w towarzystwie loży Górnika Zabrze i być może Legia Warszawa - dodał. Oznaczałoby to, że zagrożona jest pozycja Czesława Michniewicza, który prowadzi zespół mistrza Polski od września 2020 roku.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Peszko mówi o Papszunie w Legii. Prezes Rakowa Częstochowa wyjaśnia: "Nie słyszałem, żeby miało się coś zmienić"

O przyszłość trenera lokalne media zapytały prezesa zarządu klubu. Odpowiedź była jednoznaczna - Nie wiem, czy Sławomir Peszko nie powinien skoncentrować się na grze w piłkę, bo to wciąż wychodzi mu jeszcze lepiej niż szukanie jakichś insajderskich wiadomości, które gdzieś tam usłyszał. Trener Papszun ma ważny kontrakt. Nie słyszałem nic, poza doniesieniami Sławka Peszki, żeby miało się coś w tym temacie zmienić - powiedział Wojciech Cygan w rozmowie z Radio FON.

Marek Papszun ma wciąż obowiązującą umowę z Rakowem Częstochowa, choć między obiema stronami pozostały już ostatnie miesiące oficjalnej współpracy. - Kontrakt jest ważny do końca tego sezonu, ale to wcale nie oznacza, że to jest ostatnia umowa, ponieważ mamy pewną tradycję i historię przedłużeń umów z trenerem Papszunem - skwitował Cygan. Nie wiadomo jednak na jakich warunkach i ewentualnie na jak długo obecny trener pozostałby w Rakowie. 

Krzysztof Mączyński w meczu Ararat - ŚląskLegia, Raków i Śląsk poznały potencjalnych rywali w IV rundzie el. Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy

Papszun prowadzi Raków Częstochowa od 2016 roku, gdy klub występował jeszcze w Fortuna 1. Lidze. Aktualnie klub walczy o miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Kolejnym przeciwnikiem wicemistrza Polski będzie Rubin Kazań. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 21:00. Relacja na żywo wSport.pl oraz aplikacji Sport.pl LIVE. 

Więcej o: