Gol w 90. minucie uratował Wisłę przed porażką z beniaminkiem

Bruk-Bet Termalica Nieciecza długo prowadził z Wisłą Kraków, ale ostatecznie zremisował 2:2. W 90. minucie gola strzelił Maciej Sadlok.

Beniaminek objął prowadzenie w 27. minucie. Adam Radwański, 23-letni środkowy pomocnik, popisał się ładnym uderzeniem z ostrego kąta. Tuż przed przerwą Jan Kliment z Wisły Kraków skierował piłkę do bramki, ale arbiter dopatrzył się spalonego i do przerwy prowadzili gospodarze.

Wisła Kraków wyrównała w 56. minucie, gdy Konrad Gruszkowski dośrodkował w pole karne, a bramkę zdobył Gieorgij Żukow. Bruk-Bet Termalica Nieciecza już dziesięć minut później znowu prowadził. Gola strzelił Piotr Wlazło, który popisał się cudownym strzałem z rzutu wolnego.

Kiedy wydawało się, że beniaminek zgarnie trzy punkty, to w ostatniej minucie meczu bramkę na wagę remisu zdobył Maciej Sadlok.

Sytuacja w tabeli

Tydzień temu Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 1:1 ze Stalą Mielec, natomiast Wisła Kraków ograła 3:0 Zagłębie Lubin. "Biała Gwiazda" jest tymczasowym liderem ekstraklasy, zaś Bruk-Bet zajmuje ósme miejsce. 8 sierpnia Wisłę czeka trudna przeprawa, bo zmierzy się z Rakowem Częstochowa, z kolei Bruk-Bet zagra w Białymstoku z Jagiellonią.

W innym meczu ekstraklasy Piast Gliwice ograł 2:0 Stal Mielec, a bramki zdobyli Arkadiusz Pyrka i Kristopher Vida.

Wisła Kraków nie była w takiej sytuacji od trzech lat. Może stracić kluczowego piłkarza

Wisła Kraków po blisko trzech latach znowu została liderem ligi, ale w Krakowie bardziej niż zachwyty z tego powodu słychać huk kamienia spadającego z serca właścicieli i kibiców. Białą Gwiazdę czekają teraz tygodnie prawdy, a klub prawdopodobnie przystąpi do nich mocno osłabiony - o plamach transferowych krakowskiego klubu pisze Piotr Majchrzak.