Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia znalazła zastępcę Kapustki? Niemiec ze znakomitym CV, ale jest pewna wątpliwość

Legia Warszawa szuka zawodnika, który zastąpiłby kontuzjowanego Bartosza Kapustkę. Według informacji Przeglądu Sportowego może nim zostać Moritz Leitner - były pomocnik m.in. Borussii Dortmund i Norwich City.

Moritz Leitner - jak informuje "Przegląd Sportowy" - w piątek przyleciał do Warszawy. To 28-letni pomocnik, który przeszłości grał m.in. w Borussii Dortmund. W 2012 roku zdobył z nią mistrzostwo i Puchar Niemiec. A potem wiodło mu się raz lepiej, raz gorze. Raczej gorzej. W rozgrywkach 2016/17 miał dwa kluby - Lazio i Augsburg - ale zagrał w nich w sumie tylko osiem razy. Następnie związał się z Norwich City, z którym rozstał się tego lata i jest wolnym zawodnikiem.

Zobacz wideo Cieszynka grozy Kapustki i gol w Lopesa w 91. minucie. Słabą Legię czeka trudny rewanż

"Moje zawodniczki są zdruzgotane". Horrory i niespodzianki w turnieju piłkarek

Legia szuka piłkarza, który zastąpi Kapustkę. Cz będzie nim Leitner?

Według naszych informacji nie jest jednak powiedziane, że niemiecki pomocnik podpisze z Legią kontrakt. A nie jest powiedziane dlatego, że Leitner mimo dopiero 28 lat to piłkarz wymagający odbudowy. W zeszłym sezonie praktycznie nie grał. Dla Norwich zaliczył zaledwie 45 minut i to w drużynie rezerw. Przy Łazienkowskiej zapewne czekają go teraz testy medyczne i dopiero po nich zapadnie decyzja, czy Leitner zostanie w Legii na dłużej.

Wiadomo, że Legia szuka piłkarza do środka pola. I to na teraz, a nie za kilka miesięcy, bo w pierwszym spotkaniu z Florą Tallin (1:0) poważnej kontuzji doznał Bartosz Kapustka. "Dla mnie to ogromny cios. Nie mogę się z tym pogodzić. Wiem jedno. Wiele razy upadłem. Tyle samo razy się podniosłem i wracałem mocniejszy. Czeka mnie długa droga. Piłka nożna to całe moje życie. Nigdy, ale to nigdy nie zwątpię, że wszystko co najlepsze nadal jest przede mną. Wrócę" - napisał Kapustka w mediach społecznościowych.

Paweł Wszołek zdradził kulisy rozstania z Legią WarszawaPaweł Wszołek zdradził kulisy rozstania z Legią Warszawa

Problem w tym, że wróci nieprędko, bo pomocnik Legii zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. We wtorek przeszedł zabieg w Berlinie i czeka go teraz osiem, a może nawet dziewięć miesięcy przerwy.

Więcej o: