Fatalne informacje dla Jagiellonii! Kluczowy piłkarz nie zagra przez pół roku

Jakub Seweryn
Złe informacje dla Jagiellonii Białystok. Ivan Runje ostatecznie podda się operacji kolana, po której będzie musiał pauzować przez pół roku. To oznacza, że do gry wróci najwcześniej w pierwszych kolejkach rundy wiosennej. Jagiellonia nie zamierza jednak pozyskiwać żadnego nowego zawodnika w miejsce Chorwata.

To poważne osłabienie drużyny Ireneusza Mamrota, której defensywa do najsilniejszych nie należy. Widać to było również w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk (1:1), gdzie Jagiellonia straciła gola po prostych błędach środkowych obrońców.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Mimo starań klubu i samego zawodnika, Ivan Runje, będący zazwyczaj liderem defensywy białostockiego zespołu, nie wzmocni swojej drużyny w rundzie jesiennej. Od ponad dwóch miesięcy chorwacki środkowy obrońca zmaga się z urazem chrząstki kolanowej. Runje i sztab medyczny Jagiellonii przez długi czas starali się, aby 30-letni zawodnik uniknął operacji, która wykluczyłaby go z gry na kilka miesięcy. Mimo odpowiednio dobranych treningów, nogi nie udało się wzmocnić na tyle, aby wyeliminować dolegliwości bólowe i wobec braku postępów w dotychczasowym leczeniu, podjęto decyzję o zabiegu.

Ivan Runje w czwartek będzie operowany, a jego powrót do zdrowia i pełni formy potrwa minimum sześć miesięcy, czyli najwcześniej chorwacki stoper wróci na boisko na początku rundy wiosennej, na przełomie lutego i marca 2022 roku.

Wielki transfer złotego dziecka polskiej piłki jest nieunikniony. Wielki transfer złotego dziecka polskiej piłki jest nieunikniony. "Rzadko oglądamy coś takiego"

Kontuzja Runje nie zmieni planów transferowych Jagiellonii

Jagiellonia Białystok przez cały czas liczyła się z tym rozwiązaniem i nie będzie już ściągała nowego środkowego obrońcy. Latem białostocki klub na zasadzie wolnego transferu ściągnął byłego reprezentanta Polski Michała Pazdana, a także Hiszpana Israela Puerto, którzy z miejsca wskoczyli do podstawowej jedenastki zespołu Ireneusza Mamrota. Trójkę stoperów uzupełnia w niej Błażej Augustyn, a do pełni zdrowia lada dzień ma wrócić Rumun Bogdan Tiru. Grono środkowych obrońców uzupełniają w Jagiellonii Bartosz Kwiecień i 21-letni Jan Majsterek, wobec czego klub nie zamierza szukać dalszych wzmocnień na tej pozycji. 

Uraz Runje to nie jedyny problem zdrowotny w drużynie z Białegostoku. Jeszcze przez około 3-4 tygodnie zajmie powrót do pełni zdrowia Pawła Olszewskiego oraz Bartosza Bidy. Dobrą informacją dla Ireneusza Mamrota jest z kolei to, że kontuzja Bojana Nasticia, przez którą opuścił on boisko w meczu z Lechią Gdańsk (1:1), nie jest poważna. Bośniak doznał jedynie stłuczenia, wobec czego już trenuje na pełnych obrotach i będzie do dyspozycji trenera w najbliższym meczu ligowym z Rakowem Częstochowa (niedziela, 20:00).

Więcej o: