Rekord polskich klubów w europejskich pucharach. Sezon 2021/22 już przeszedł do historii

Takiej skuteczności polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharach nie widzieliśmy od dawna. Tego lata nasze drużyny pobiły rekord zwycięstw z rzędu w Europie.

Śląsk Wrocław pokonał Ararat Erywań 4:2 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Zespół Jacka Magiery przybliżył się do awansu do kolejnej rundy, a dzięki jego zwycięstwu polskie kluby ustanowiły rekord liczby kolejnych zwycięstw w europejskich pucharach, licząc od początku sezonu.

Zobacz wideo Cieszynka grozy Kapustki i gol w Lopesa w 91. minucie. Słabą Legię czeka trudny rewanż

Nowy rekord to sześć zwycięstw z rzędu. Złożyły się na niego dwa zwycięstwa Legii Warszawa z Bodo/Glimt (3:2 i 2:0) i środowa wygrana z Florą Tallin (2:1) w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz dwa zwycięstwa Śląska z Paide Linnameeskond (2:1 i 2:0) i czwartkowa wygrana z Araratem w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA.

Rekord polskich klubów w europejskich pucharach

Poprzedni rekord, który wynosił pięć zwycięstw, polskie kluby ustanowiły w sezonach 2015/16 i 2017/18. W pierwszym złożyły się na niego wygrane Lecha Poznań z FK Sarajewo (2:0) w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz zwycięstwa Jagiellonii Białystok z Kruoją Pokroje (1:0, 8:0), Śląska Wrocław z NK Celje (1:0, 3:1) w eliminacjach Ligi Europy.

Włoski gigant przyjedzie do Polski. Potwierdzono sparing Wisły KrakówWłoski gigant przyjedzie do Polski na mecz z Wisłą Kraków

W rozgrywkach 17/18 były to wygrane Legii z IFK Mariehamn (3:0) w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz zwycięstwa Lecha z FK Pelister (4:0, 3:0) i Jagiellonii z Dinamo Batumi (1:0, 4:0) w eliminacjach Ligi Europy.

Jeszcze w czwartek obecny rekord może zostać poprawiony. Już o godzinie 19:00 Raków Częstochowa zagra z Suduvą Mariampol, a dwie godziny później Pogoń Szczecin podejmie Osijek w pierwszych meczach 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA.

Sześć goli w hicie Brazylia - Niemcy na igrzyskach! Thriller i kosmiczny gol [WIDEO]Sześć goli w hicie Brazylia - Niemcy na igrzyskach! Thriller i kosmiczny gol [WIDEO]

Więcej o: