Niemcy śmieją się z Podolskiego po transferze do Polski. "Grasz teraz w kasku"?

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze niewątpliwie jest najgłośniejszym ruchem podczas letniego okienka w ekstraklasie. Niemieckie media postanowiły zażartować z filmiku, w którym mistrz świata z 2014 roku odgrywa główną rolę.

Podpisanie kontraktu z Lukasem Podolskim spowodowało, że Górnik Zabrze bardzo często i chętnie udostępnia różnego rodzaju materiały z udziałem 36-latka. Były zawodnik Bayernu, Arsenalu czy Interu Mediolan jest głównym aktorem filmików publikowanych przez klubową telewizję, a także promował koszulki pierwszego zespołu na nadchodzący sezon.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

"Bild" zwraca uwagę na ubiór Podolskiego

Na profilu Podolskiego na Instagramie pojawiły się zdjęcia z wizyty w kopalni Guido, w której kręcono jeden z promocyjnych materiałów. "Zabrze miasto Górnicze, Górnik na całe życie" - podpisał fotografie nowy piłkarz zabrzańskiego klubu.

Zdjęcia nie umknęły dziennikarzom "Bilda", który zwrócili uwagę na ubiór Podolskiego. Dziennikarze prześmiewczo zadali pytanie, czy ten będzie grał w kasku. "Chłopcze, jak ty wyglądasz? Dzięki tej wizycie były gwiazdor z Kolonii chce pokazać swoim fanom, że jest teraz jednym z nich i wspiera mieszkańców regionu" - można przeczytać w niemieckim dzienniku.

 

"Poldi, grasz teraz w kasku?"

W materiale poświęconym nowemu zawodnikowi Górnika pojawiły się również inne określenia. "Dziwaczne zdjęcia", "Poldi, grasz teraz w kasku?" - to tylko niektóre z nich. Dziennikarze zwrócili również uwagę na ekscytację kibiców zabrzańskiego klubu związaną z prezentacją 36-latka. Podczas jego prezentacji na stadionie pojawiło się kilka tysięcy fanów.

Nie trudno nie odnieść wrażenia, że dziennikarze "Bilda" nie zwrócili uwagi na chronologię wydarzeń. Do prezentacji Podolskiego doszło wcześniej, zanim wykonane zostały fotografie w kopalni Guido i filmik z prezentacji nowej koszulki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.