Niemcy śmieją się z Podolskiego po transferze do Polski. "Grasz teraz w kasku"?

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze niewątpliwie jest najgłośniejszym ruchem podczas letniego okienka w ekstraklasie. Niemieckie media postanowiły zażartować z filmiku, w którym mistrz świata z 2014 roku odgrywa główną rolę.

Podpisanie kontraktu z Lukasem Podolskim spowodowało, że Górnik Zabrze bardzo często i chętnie udostępnia różnego rodzaju materiały z udziałem 36-latka. Były zawodnik Bayernu, Arsenalu czy Interu Mediolan jest głównym aktorem filmików publikowanych przez klubową telewizję, a także promował koszulki pierwszego zespołu na nadchodzący sezon.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Były reprezentant krytykuje transfer Podolskiego. Były reprezentant krytykuje transfer Podolskiego. "Podnosi wymagania i presję"

"Bild" zwraca uwagę na ubiór Podolskiego

Na profilu Podolskiego na Instagramie pojawiły się zdjęcia z wizyty w kopalni Guido, w której kręcono jeden z promocyjnych materiałów. "Zabrze miasto Górnicze, Górnik na całe życie" - podpisał fotografie nowy piłkarz zabrzańskiego klubu.

Zdjęcia nie umknęły dziennikarzom "Bilda", który zwrócili uwagę na ubiór Podolskiego. Dziennikarze prześmiewczo zadali pytanie, czy ten będzie grał w kasku. "Chłopcze, jak ty wyglądasz? Dzięki tej wizycie były gwiazdor z Kolonii chce pokazać swoim fanom, że jest teraz jednym z nich i wspiera mieszkańców regionu" - można przeczytać w niemieckim dzienniku.

 

"Poldi, grasz teraz w kasku?"

W materiale poświęconym nowemu zawodnikowi Górnika pojawiły się również inne określenia. "Dziwaczne zdjęcia", "Poldi, grasz teraz w kasku?" - to tylko niektóre z nich. Dziennikarze zwrócili również uwagę na ekscytację kibiców zabrzańskiego klubu związaną z prezentacją 36-latka. Podczas jego prezentacji na stadionie pojawiło się kilka tysięcy fanów.

Lukas Podolski nie wytrzymał po pierwszym meczu w Górniku. Lukas Podolski nie wytrzymał po pierwszym meczu w Górniku. "Zawsze robicie jakiś dramat"

Nie trudno nie odnieść wrażenia, że dziennikarze "Bilda" nie zwrócili uwagi na chronologię wydarzeń. Do prezentacji Podolskiego doszło wcześniej, zanim wykonane zostały fotografie w kopalni Guido i filmik z prezentacji nowej koszulki.

Więcej o: