Aż się nie chce wierzyć, że Miszta dograł mecz o Superpuchar. Jest diagnoza bramkarza Legii

Cezary Miszta, 19-letni bramkarz Legii Warszawa, złamał nos w sobotnim meczu o Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa. Oficjalną informację kontuzji legionisty podała oficjalna strona internetowa mistrzów Polski.

Do niefortunnego zdarzenia doszło w 61. minucie meczu, gdy bramkarz Legii Warszawa, Cezary Miszta, interweniował daleko poza własnym polem karnym i w pojedynku powietrznym zderzył się głowami z napastnikiem Rakowa Częstochowa, Sebastianem Musiolikiem.

Chociaż legioniście z nosa leciała krew, a do gry i zmiany gotowy był już Artur Boruc, to Miszta ostatecznie został na boisku i obronił nawet jeden rzut karny w serii jedenastek. - W drugiej połowie meczu dostałem w nos. Były emocje, adrenalina i nic nie czułem w trakcie spotkania. Doktor chce zrobić badania, ale chyba nic mi nie jest. Wiedziałem, że muszę pomóc drużynie i wybronić chociaż jeden rzut karny - powiedział młody bramkarz tuż po meczu.

Coraz trudniejsza sytuacja Bayernu Monachium. Julian Nagelsmann alarmujeCoraz trudniejsza sytuacja Bayernu Monachium. Julian Nagelsmann alarmuje

Złamany nos Miszty

Jego diagnoza nie okazała się jednak trafna. Tuż po meczu zawodnik przeszedł badania, które wykazały, że nos Miszty jest złamany. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i na jak długo wykluczy zawodnika z gry. "O szczegółach stanu zdrowia i leczeniu bramkarza Legii poinformujemy w oddzielnym komunikacie" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Chociaż Miszta obronił w sobotę jeden rzut karny, to Superpuchar Polski zdobył Raków Częstochowa. W serii jedenastek w Legii Warszawa pomylili się bowiem dwaj zawodnicy: Bartosz Kapustka oraz Mahir Emreli. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1. Bramkę dla Legii w doliczonym czasie gry zdobył Emreli, a Raków wyszedł na prowadzenie w 10. minucie po golu Frana Tudora.

Alicja TchórzPrezes PZP reaguje na żądania pływaków odesłanych z Tokio. "Wielokrotnie to powtarzałem"

Już w weekend obie drużyny rozpoczną sezon ekstraklasy. W sobotę Legia podejmie Wisłę Płock, a dzień później Raków zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. W środku tygodnia oba zespoły zagrają w europejskich pucharach. W środę legioniści podejmą Florę Tallin w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a w czwartek Raków zagra na wyjeździe z Suduvą Marijampole w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy UEFA.