Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa może zarobić ponad dwa miliony! Specjalna klauzula w umowie

Legia Warszawa może zarobić na transferze Sandro Kulenovicia. Były zawodnik mistrza Polski prawdopodobnie odejdzie z Dinama Zagrzeb. Zainteresowany piłkarzem jest Nottingham Forest.

Sandro Kulenović jest bliski przejścia do Nottingham Forest za trzy miliony euro. Jak donosi chorwacki dziennik "Sportske Novosti", angielski klub złożył już ofertę Dinamowi Zagrzeb, a władze klubu prawdopodobnie zgodzą się na zaproponowaną ofertę. Oznacza to, że zarobić może także Legia Warszawa, która sprzedając Kulenovicia uwzględniła procent od kolejnego transferu

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Legia Warszawa może zarobić ponad pół miliona euro! Kulenović przejdzie na Wyspy Brytyjskie?

Legia Warszawa sprzedała Sandro Kulenovicia w 2019 roku za 1,6 miliona euro. Polskie media informowały wtedy, że w umowie z Dinamem Zagrzeb uwzględniono klauzulę, która wynosi 20 proc. od kolejnego transferu 21-latka. Jeżeli transfer napastnika dojdzie do skutku, mistrz Polski może otrzymać nawet 600 tys. euro. W przeliczeniu na złotówki wynosi to blisko 2,5 miliona złotych.

Raków Częstochowa z Superpucharem Polski! Klątwa Legii Warszawa trwa!Raków Częstochowa z Superpucharem Polski! Klątwa Legii Warszawa trwa!

Zagraniczne media dodają, że Dinamo Zagrzeb prawdopodobnie zdecyduje się na sprzedaż 21-letniego napastnika. Sandro Kulenović od 2019 roku rozegrał w Dinamie zaledwie 19 spotkań, w których nie strzelił ani jednego gola. Raz zapisał się w statystykach zdobywając jedną asystę. Zdecydowanie więcej występów zanotował w sezonie 2020/21 w barwach HNK Rijeka. W 37 meczach strzelił osiem goli i zanotował sześć asyst. 

Kulenović w Nottingham Forest miałby być podstawowym napastnikiem, który pomógłby drużynie awansować do Premier League. Poprzedni sezon Nottingham zakończyło na 17. miejscu w Chamiponship z 52 punktami na koncie. Lider tabeli - Norwich zakończyło rozgrywki z dorobkiem 97 punktów.