Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Dariusz Żuraw podpisał kontrakt z klubem ekstraklasy

Dariusz Żuraw znalazł sobie nowy klub w ekstraklasie. Od nowego sezonu będzie prowadził Zagłębie Lubin. Zastąpi na tym stanowisku Słowaka Martina Sevelę.

Zagłębie Lubin od początku lipca jest bez trenera, gdy z klubem pożegnał się z Martin Sevela. "45-letni szkoleniowiec zdecydował się skorzystać z oferty arabskiego klubu Saudi Professional League, który wykupił trwający jeszcze przez rok kontrakt słowackiego szkoleniowca" - informował wówczas klub w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. "Nikt nie dzwonił"

"W Zagłębiu jest ogromny potencjał"

- Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczynam pracę w Lubinie. W Zagłębiu Lubin, ale i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jest ogromny potencjał, a przedstawiona mi wizja i strategia Klubu, idealnie oddaje to, co chciałbym robić jako trener. Dlatego wierzę, że przed nami ciekawy, intensywny okres, podczas którego zrealizujemy postawione cele – powiedział Dariusz Żuraw dla oficjalnej strony klubowej Zagłębia.

Umowa 48-letniego szkoleniowca z Zagłębiem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Co ciekawe w Lubinie Żuraw grał w latach 1998 - 2001.

Dariusz Żuraw w kwietniu tego roku został zwolniony z Lecha Poznań, ze względu na fatalne wyniki w lidze. Niczego nie zmienił wówczas fakt, że wprowadził poznański klub do fazy grupowej Ligi Europy.

Olaf KobackiMedia: Warta Poznań chce piłkarza Atalanty. Straci za to ważnego człowieka

Zagłębie Lubin w poprzednim sezonie ekstraklasy zajęło 8. miejsce. W 30 spotkaniach piłkarze z Lubina zdobyli 41 punktów, notując 11 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek.

Więcej o: