Wielki niewypał odchodzi z Polski. Miał być gwiazdą ekstraklasy. Nie wyszło

Fatos Beqiraj nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. Krakowski klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z reprezentantem Czarnogóry. "Kolejny klub Beqiraja będzie sporym zaskoczeniem" - ujawnił na Twitterze współwłaściciel Wisły, Jarosław Królewski.

33-letni Fatos Beqiraj trafił do Wisły Kraków latem 2020 roku, ale przy Reymonta spędził zaledwie pół roku. 74-krotny reprezentant Czarnogóry z przeszłością w Dinamie Zagrzeb czy Dynamie Moskwa okazał się totalnym rozczarowaniem. Doświadczony napastnik zaliczył w barwach Wisły 11 występów, w trakcie których nie strzelił ani jednego gola. 

Zobacz wideo Jak wygląda sytuacja finansowa Wisły Kraków? "To normalna część życia w piłce nożnej"

Już wiosną Peter Hyballa nie widział miejsca dla rosłego Czarnogórca w swoim zespole i ten został wysłany na wypożyczenie do izraelskiego Bnei Yehuda, dla którego zdobył dwie bramki w 13 meczach ligowych. 

Jak się okazało, Beqiraj nie ma już przyszłości w Krakowie i w piątek rozwiązał obowiązujący do końca sezonu 2021/22 kontrakt z Wisłą za porozumieniem stron. Co ciekawe, czarnogórski napastnik może być obiektem zaskakującego transferu, co zdradził jeden ze współwłaścicieli krakowskiego klubu - Jarosław Królewski.

Hyballa oszalał! Piłkarze żądają jego zwolnienia. Hyballa oszalał! Piłkarze żądają jego zwolnienia. "Masz większe piersi, niż twoja żona"

"Myślę, że kolejny klub FB (Fatosa Beqiraja - przyp.red.) będzie sporym zaskoczeniem. Jeszcze raz powodzenia" - napisał Królewski na Twitterze. 

Wisła Kraków pod wodzą nowego trenera Adriana Guli aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Arłamowie. W kadrze zespołu znajduje się obecnie trzech napastników: Jan Kliment, Hubert Sobol i Przemysław Zdybowicz.

Więcej o: