Wisła Kraków szaleje na rynku transferowym! Piłkarz Sparty Praga podpisał kontrakt

Wisła Kraków poinformowała, że Matej Hanousek ze Sparty Praga został nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy. To kolejny bardzo ciekawy ruch krakowskiego klubu, który intensywnie wzmacnia się przed sezonem ligowym.

Jarosław Królewski tuż po ostatnim sezonie ekstraklasy zapowiedział, że Wisłę Kraków czeka "hard reset" systemu, bo klub sportowo zawiódł. W poprzednich rozgrywkach krakowskiemu klubowi brakowało przede wszystkim piłkarskiej jakości i wiele wskazuje na to, że w sezonie 2021/2022 jakość piłkarzy zostanie mocno podniesiona. 

Zobacz wideo Jak wygląda sytuacja finansowa Wisły Kraków? "To normalna część życia w piłce nożnej"

Nowym piłkarzem Wisły Kraków został właśnie Matej Hanousek, który w poprzednim sezonie wystąpił 25 razy w barwach Sparty Praga, czyli dużo mocniejszego klubu i w lepszej lidze. Piłkarz grał poprawnie, ale władze klubu wymagały czegoś więcej, dlatego zdecydowały się na przedłużenie kontraktu z piłkarzem i wypożyczenie go do Wisły Kraków, która ma w umowie prawo wykupu piłkarza.  

Kolejny duży transfer Wisły Kraków

Ogromnym zwolennikiem transferu był nowy trener Wisły Kraków Adrian Gula, który w poprzednim sezonie był szkoleniowcem Victorii Pilzno i doskonale zna potencjał tego zawodnika. - Matej to kolejny piłkarz, który daje nam doświadczenie, jakiego poszukaliśmy w tym oknie transferowym. Jego pozyskanie powinno nam pozwolić realnie wzmocnić linię defensywną i zwiększyć rywalizację. To zawodnik ogromnie zaangażowany, który nieustannie biega od pola karnego do pola karnego, asekurując tyły i podłączając się do akcji ofensywnych. Przychodzi na R22 na zasadzie rocznego wypożyczenia, które zawiera opcję wykupu - mówi Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków w rozmowie z oficjalną stroną klubu. 

Wizerunkowa katastrofa. Griezmann już stracił sponsora. Barcelona się tłumaczy, ale za skandal też zapłaciWizerunkowa katastrofa. Griezmann już stracił sponsora. Barcelona się tłumaczy, ale za skandal też zapłaci

Dla Wisły Kraków to już dziesiąty transfer w tym oknie. Wcześniej do zespołu dołączyli tacy piłkarze jak: Jan Kliment, Michal Škvarka, Aschraf El Mahdioui, Dor Hugi, a także Polacy: Alan Uryga, Mateusz Młyński, Hubert Sobol oraz bramkarze: Mikołaj Biegański i Kacper Rosa

Więcej o: