Podolski z mema stał się najwspanialszym ruchem w historii ekstraklasy. Złoty strzał

Lukas Podolski dotrzymał obietnicy złożonej Górnikowi Zabrze - wrócił do klubu, w którym wychował się jako piłkarz i zagra w nim od nowego sezonu ekstraklasy. Przez wiele lat z jego możliwego przyjścia do Zabrza się wyśmiewano, bo w końcu za każdym razem nie trafiał do polskiego klubu. Wręcz stał się memem. Teraz gdy już potwierdzono jego transfer, ten został obwołany "najlepszym ruchem marketingowym w historii ligi".

Saga transferowa z Podolskim w roli głównej trwała już od kilku lat. Przytaczano jego wypowiedź, w której zobowiązał się wrócić do Górnika Zabrze, czyli klubu, w którym stawiał swoje pierwsze kroki, przed końcem kariery.

Zobacz wideo U Włochów na boisku jak we włoskiej kuchni. Wszystko smakuje [Euro Sekcja]

Transfer Podolskiego już stał się memem. Wielu nie wierzyło

Temat powrócił w 2019 roku, ale wtedy z transferu także nic nie wyszło. Podobnie jak w zeszłym roku, gdy pojawiły się jego kolejne zapewnienia. - Z mojej strony nic się nie zmieniło: kocham Górnika i wciąż chcę w nim zagrać. Pamiętam, co obiecałem działaczowi tego klubu, świętej pamięci Krzyśkowi Majowi. Obiecałem, że zagram w Górniku. Pamiętam też to, co mówiłem mojej ukochanej babci. Że chciałbym, aby choć raz zobaczyła mnie w barwach Górnika. Niestety, babcia niedawno zmarła, choć dożyła pięknego wieku - mówił Podolski. 

Lukas Podolski piłkarzem Górnika ZabrzeLukas Podolski przywitał się z kibicami Górnika Zabrze. "Jadymy durś"

Sytuacja stała się już memem. W przypadku każdej kolejnej plotki przyjście Podolskiego miało być jednak coraz bardziej realne, choć nie wszyscy w to wierzyli. Wiele osób w środowisku piłkarskim twierdziło, że do transferu po prostu nie dojdzie, a Podolski wykorzystuje Górnik i ckliwą historię ze swoim powrotem do korzeni. Inni twierdzili, że transfer zwyczajnie nie dojdzie do skutku. W tym roku wszystko się jednak zmieniło. O transferze najpierw poinformowali zagraniczni dziennikarze, a potem wszystko zaczął potwierdzać klub. I stało się: we wtorek Podolski został piłkarzem Górnika

Lukas Podolski trafi do Górnika ZabrzeNiemieckie media komentują transfer Podolskiego. "Spełnia się jego marzenie"

Złoty strzał Górnika. "Kibice innych klubów będą przychodzić na mecze dla Poldiego!"

Jakie komentarze pojawiają się w sprawie transferu Podolskiego? Głosy są głównie pozytywne. "Podolski to najwspanialszy ruch marketingowy w historii Ekstraklasy. Nigdy nie było tu (zawodnika), który grał w takich klubach jak Bayern czy Inter i zdobywał mistrzostwo świata. (...) Kibice innych klubów będą przychodzić na mecze dla Poldiego!" - napisał na Twitterze ekspert Calcio Merito Radosław Laudański. 

Inni zauważali, że transfer odnotowało wiele światowych mediów i Górnik Zabrze zyskał spory marketingowy potencjał do wykorzystania na nowy sezon. Niewiadomą do momentu debiutu Podolskiego i jego pierwszych spotkań w nowych barwach pozostanie kwestia jego formy sportowej. Ostatnio grał dla tureckiego Antalyasporu, w którym w dwóch sezonach ligi tureckiej rozegrał 40 meczów, zdobył sześć goli i pięć razy asystował. 

Są szczegóły umowy Podolskiego z Górnikiem Zabrze! Wygrali walkę z tymi klubamiSą szczegóły umowy Podolskiego z Górnikiem Zabrze! Wygrali walkę z tymi klubami

Podolski to były zawodnik m.in. 1.FC Koeln, Bayernu Monachium, Arsenalu i Interu Mediolan. Rozegrał też 130 spotkań dla reprezentacji Niemiec, w których zdobył 49 bramek. To czyni go trzecim najlepszym zawodnikiem w historii tej kadry zarówno pod kątem liczby rozegranych meczów, jak i strzelonych goli. 

Więcej o: