Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lukas Podolski przywitał się z kibicami Górnika Zabrze. "Jadymy durś"

"Jadymy durś" - takimi słowami z kibicami Górnika Zabrze przywitał się Lukas Podolski. Klub ogłosił długo wyczekiwany transfer niemieckiego piłkarza urodzonego w Gliwicach.

O tym, że Lukas Podolski wreszcie może trafić do Górnika Zabrze, poinformował w niedzielę znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Napisał on, że chociaż mistrz świata z 2014 roku ma kilka zagranicznych ofert, to właśnie z zabrzanami prowadzi zaawansowane rozmowy

Zobacz wideo Sterling, niekochane cudowne dziecko Anglii [Euro Sekcja]

Oficjalnie: Lukas Podolski ogłoszony jako zawodnik Górnika Zabrze

Teraz Górnik już oficjalnie potwierdził transfer i zaprezentował zawodnika w nowych barwach w specjalnym filmiku. "Lukas Podolski. Jadymy durś" - mówi w nim do kibiców. Podolski zagra w klubie z ekstraklasy z numerem 10. 

Są szczegóły umowy Podolskiego z Górnikiem Zabrze! Wygrali walkę z tymi klubamiSą szczegóły umowy Podolskiego z Górnikiem Zabrze! Wygrali walkę z tymi klubami

Romano napisał, że chociaż mistrz świata z 2014 roku ma kilka zagranicznych ofert, to właśnie z zabrzanami prowadzi zaawansowane rozmowy. Teraz wiadomo, o jakie propozycje chodziło. Były reprezentant Niemiec otrzymał ofertę z Meksyku (Quereraro FC), Brazylii (Fortaleza Esporte Clube) oraz z ligi katarskiej i tureckiej. Jego umowa będzie ważna do końca czerwca 2022 roku.

Lukas Podolski trafi do Górnika ZabrzeOficjalnie: Lukas Podolski zagra w Ekstraklasie! Historia się zamknęła

Podolski wielokrotnie podkreślał, że chciałby zagrać w tym klubie, ale na razie nie mógł znaleźć drogi do Zabrza. - Z mojej strony nic się nie zmieniło: kocham Górnika i wciąż chcę w nim zagrać. Pamiętam, co obiecałem działaczowi tego klubu, świętej pamięci Krzyśkowi Majowi. Obiecałem, że zagram w Górniku. Pamiętam też to, co mówiłem mojej ukochanej babci. Że chciałbym, aby choć raz zobaczyła mnie w barwach Górnika. Niestety, babcia niedawno zmarła, choć dożyła pięknego wieku - mówił przed rokiem, gdy temat jego powrotu do Polski upadł.

Tomáš Pekhart na pierwszym treningu w LegiiProblemy Legii przed Ligą Mistrzów. "Wolałbym, żeby został"

Podolski to były zawodnik m.in. 1.FC Koeln, Bayernu Monachium, Arsenalu i Interu Mediolan. Rozegrał też 130 spotkań dla reprezentacji Niemiec, w których zdobył 49 bramek.

Więcej o: