Oficjalnie: Lukas Podolski zagra w Ekstraklasie! Historia się zamknęła

Lukas Podolski zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze! Obie strony zapowiedziały już transfer w mediach społecznościowych.

O tym, że Lukas Podolski wreszcie może trafić do Górnika Zabrze, poinformował w niedzielę znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Napisał on, że chociaż mistrz świata z 2014 roku ma kilka zagranicznych ofert, to właśnie z zabrzanami prowadzi zaawansowane rozmowy.

Zobacz wideo Polish Esport Cup

Wszystko wskazuje na to, że obie strony porozumiały się i Podolski wreszcie zagra dla Górnika, co wielokrotnie zapowiadał w poprzednich latach. W poniedziałek wieczorem klub i sam zawodnik zamieścili w mediach społecznościowych filmiki, które sugerują rychłe ogłoszenie transferu. Z materiałów tych wiemy, że Podolski zagra w Górniku z numerem 10.

Podolski wreszcie trafi do Górnika!

Podolski wielokrotnie podkreślał, że chciałby zagrać w tym klubie, ale na razie nie mógł znaleźć drogi do Zabrza. - Z mojej strony nic się nie zmieniło: kocham Górnika i wciąż chcę w nim zagrać. Pamiętam, co obiecałem działaczowi tego klubu, świętej pamięci Krzyśkowi Majowi. Obiecałem, że zagram w Górniku. Pamiętam też to, co mówiłem mojej ukochanej babci. Że chciałbym, aby choć raz zobaczyła mnie w barwach Górnika. Niestety, babcia niedawno zmarła, choć dożyła pięknego wieku - mówił przed rokiem, gdy temat jego powrotu do Polski upadł.

Britain Fans Return Photo GalleryGromy na UEFA po decyzji ws. Euro 2020! "Niesprawiedliwa sytuacja"

Podolski to były zawodnik m.in. 1.FC Koeln, Bayernu Monachium, Arsenalu i Interu Mediolan. Rozegrał też 130 spotkań dla reprezentacji Niemiec, w których zdobył 49 bramek. 

Więcej o: