Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Adam Hlousek, były piłkarz Legii Warszawa, wrócił do ekstraklasy

Adam Hlousek wybrał nowy klub. Były piłkarz Legii Warszawa będzie w następnym sezonie reprezentował barwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Klub opublikował nagranie, na którym obrońca ogłosił finalizację transferu.

W sobotę w mediach społecznościowych Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oficjalnie potwierdzono transfer czeskiego obrońcy. Adam Hlousek wrócił do ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem związał 12-miesięcznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Adam Hlousek wraca do ekstraklasy. Dwa lata przerwy

Według wcześniejszych doniesień bardzo zainteresowany ściągnięciem Czecha do swojego składu był Górnik Łęczna, który podobnie jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza wywalczył sobie awans do ekstraklasy. Obrońca wróci do polskiej ligi po dwóch latach przerwy. Do Łęcznej z kolei mogą trafić Janusz Gol, Filip Marchwiński i Adler Da Silva z FK Pohronie. W przypadku Marchwińskiego mowa jedynie o wypożyczeniu.

Czech występował w latach 2016-2019 w Legii Warszawa, dla której rozegrał ponad 130 oficjalnych spotkań i zdobył trzy mistrzostwa Polski oraz dwa krajowe puchary. Adam Hlousek trafił do Viktorii Pilzno w lipcu 2019 roku bez kwoty odstępnego, a rok później został wypożyczony do FC Kaiserslautern.

Adam Hlousek zagrał w poprzednim sezonie w 27 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i zanotował cztery asysty. Kontrakt pilkarza z Viktorią Pilzno wygasł z końcem czerwca, klub nie zdecydował się na przedłużenie umowy. 

Więcej o: