Reprezentacja Chorwacji przegrała 3:5 po dogrywce z Hiszpanią w 1/8 finału Euro 2020. Josip Juranović wystąpił w podstawowym składzie i przebywał na boisku przez 72 minuty. Defensor Legii Warszawa wcześniej zagrał 90 minut w meczu grupowym ze Szkocją (3:1). Legia Warszawa przekazała jednak, że mimo intensywnego sezonu, Juranović zrezygnował z przysługującego mu urlopu po mistrzostwach Europy.
Izabela Kruk, rzeczniczka prasowa Legii Warszawa, przekazała ważną informację dla kibiców przed rozpoczęciem zmagań w eliminacjach do Ligi Mistrzów z norweskim Bodo/Glimt. "Josip, tak jak w końcówce sezonu nie chciał żadnego urlopu, wraca do nas od razu po Euro i wesprze operację Bodo" - czytamy w tweecie rzeczniczki.
Powrót Josipa Juranovicia jest bardzo dobrą informacją dla trenera Michniewicza. Legia Warszawa zakończyła zgrupowanie w austriackim Leogang z urazami Bartosza Kapustki, Joela Abu Hanny oraz Jasurbeka Jakszibojewa. Na ten moment nie wiadomo, czy wspomniani zawodnicy będą do dyspozycji trenera na pierwszy mecz z mistrzami Norwegii. Jak dotąd do Legii dołączył Hanna, Mahir Emreli, Maik Nawrocki, Josue Pesqueira oraz Mattias Johansson.
Legia Warszawa rozpocznie eliminacje do Ligi Mistrzów w środę 7 lipca. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewcza zagra w Norwegii z Bodo/Glimt. Rewanż odbędzie się tydzień później na stadionie położonym przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. W przypadku wygranej Legia zagra ze zwycięzcą dwumeczu Flora Tallinn - Hibernians.