Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! PZPN podał termin meczu o Superpucharu Polski

Znamy termin Superpucharu Polski 2021. Mistrz Polski Legia Warszawa zagra 17 lipca z Rakowem Częstochowa, zdobywcą Pucharu Polski. Mecz odbędzie się na stadionie Legii.

W cieniu mistrzostw Europy trwają przygotowania do kolejnego sezonu ekstraklasy. Zgodnie z tradycją krajowe rozgrywki poprzedzi mecz o Superpuchar Polski. Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN wyznał oficjalny termin spotkania, które rozpocznie sezon 2021/2022.

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Superpuchar Polski 2021. Znamy termin mecz Legia - Raków

"Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN wyznaczył termin rozegrania Superpucharu Polski 2021. Mecz pomiędzy mistrzem kraju, Legią Warszawa, a zdobywcą Fortuna Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa, odbędzie się 17 lipca o godz. 20:00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej" - czytamy w komunikacie PZPN opublikowanego w mediach społecznościowych. Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport. 

Zgodnie z tradycją w meczach o superpuchar grają ze sobą mistrz Polski ze zdobywcą krajowego pucharu. W sezonie 2020/2021 najlepszą drużyna w kraju okazała się Legia Warszawa, która wyprzedziła drugi w tabeli Raków o pięć punktów. Zespół Marka Papszun zdobył natomiast Puchar Polski, wygrywając 2:1 z Arką Gdynia w finale rozgrywanym w Lublinie. 

W ubiegłym sezonie zdobywcą Superpucharu Polski została Cracovia, która pokonała Legię Warszawa (0:0, 5:4 w rzutach karnych). Mecz odbył się 9 października 

Więcej o: