Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ofensywa transferowa Jagiellonii! Trzech nowych zawodników jednego dnia!

Jagiellonia Białystok dokonała pierwszych transferów w letnim oknie transferowym. I to nie jednego, a trzech! Nowymi zawodnikami białostockiego klubu zostali obrońcy Kacper Tabiś i Israel Puerto, a także pomocnik Michał Surzyn.

Transfer Kacpra Tabisia, 21-letniego prawego obrońcy Odry Opole, zapowiadaliśmy już kilka dni temu. We wtorek były piłkarz GKS Katowice przeszedł w Białymstoku testy medyczne i podpisał czteroletni kontrakt. W Jagiellonii ma być alternatywą na prawej stronie defensywy dla Pawła Olszewskiego, który wciąż zmaga się z urazem pięty. 

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Kacper Tabiś zdążył już zaliczyć aż 117 występów na szczeblu centralnym - 56 w II i 61 w I lidze. Wychowanek Rozwoju Katowice zadebiutował w II lidze już jako szesnastolatek w barwach swojego macierzystego klubu. W poprzednim sezonie był podstawowym młodzieżowcem opolskiej Odry, dla której rozegrał w minionych rozgrywkach 26 spotkań, w których strzelił jednego gola i trzy asysty. Przez dużą liczbę rozegranych minut jego kontrakt obowiązujący do końca sezonu automatycznie został przedłużony o kolejny rok, wobec czego Jagiellonia musiała go pozyskać na zasadzie transferu definitywnego za około 100-150 tysięcy złotych.

Tabiś nie jest jednak jedynym zawodnikiem Odry Opole, który we wtorek trafił do Jagiellonii Białystok. Tego samego dnia trzyletni kontrakt z białostockim klubem podpisał nastoletni pomocnik Michał Surzyn, któremu umowa z Odrą wygasała 30 czerwca. 17-latek w ubiegłym sezonie zadebiutował w rozgrywkach I ligi, w których rozegrał 10 spotkań, wszystkie z ławki rezerwowych. 

Piast Gliwice - Wisła Kraków (2:3)Zaskakujący transfer Wisły Kraków! "To naprawdę dobry piłkarz"

Hiszpan alternatywą dla Runje

Już we wtorek wieczorem Jagiellonia Białystok ogłosiła także trzeci transfer - pozyskanie byłego obrońcy Śląska Wrocław Israela Puerto. 28-letni stoper jako wolny zawodnik związał się z Jagiellonią dwuletnią umową i ma być wzmocnieniem środka defensywy drużyny Ireneusza Mamrota, szczególnie w kontekście problemów zdrowotnych Chorwata Ivana Runje, który w optymistycznym wariancie wróci do gry za kilka tygodni. 

Wychowanek Sevilli w swoim macierzystym klubie zdołał rozegrać pięć meczów w La Liga i jeden w eliminacjach Ligi Europy, występując głównie w trzecioligowych rezerwach. Później Puerto reprezentował także barwy rezerw Villarreal, Lugo, Racingu Santander, Mirandes oraz Recreativo Huelva. W Śląsku Wrocław grał przez ostatnie dwa lata i przez ten czas zaliczył 49 występów i 3 gole w rozgrywkach ekstraklasy

Więcej o: