Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zaskakujący transfer Wisły Kraków! "To naprawdę dobry piłkarz"

Dor Hugi, 25-letni Izraelczyk, opuścił SKN St. Polten i dołączył do Wisły Kraków, z którą podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Dor Hugi jest wychowankiem Maccabi Hajfa, gdzie zadebiutował w pierwszej drużynie w sezonie 2013/2014. W ojczyźnie grał też m.in. na wypożyczeniu w Maccabi Petah Tikva, gdzie zebrał cenne doświadczenie. Ale nie tylko. Reprezentował też izraelski Hapoel Raanana i Hapoel Tel Aviv. Rok temu trafił do austriackiej ligi. 

Zobacz wideo Sousa to mistrz drugich połówek

Josue Pesqueira zawodnikiem Legii WarszawaDwa transfery Legii. Josue Pesqueira i Mattias Johansson podpisali kontrakty

W barwach SKN St. Polten strzelił osiem goli i zanotował tyle samo asyst w lidze. - To naprawdę dobry piłkarz. Jedna z lepszych postaci w St. Polten, choć klub i tak spadł. Hugi mimo, że jest skrzydłowym, świetnie się czuje w polu karnym. Jest szybki, dzięki czemu stanowi dużą przewagę przy kontratakach. Ma również niezła technikę i przyzwoicie gra tyłem do bramki - czytamy na Twitterowym profilu poświęconym austriackiej piłce.

Kacper Kozłowski, najmłodszy piłkarz w historii mistrzostw Europy, podczas meczu Hiszpania - PolskaGigant monitoruje sytuację Kozłowskiego. Może grać z innym reprezentantem Polski

Dor Hugi ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Izraela, począwszy od kadry U-15, a skończywszy na drużynie U-21. W seniorskiej kadrze jeszcze nie zagrał. To będzie czwarty Izraelczyk w historii Wisły. Wcześniej Białą Gwiazdę reprezentowali m.in. Melikson, Biton i Turgeman.

To kolejny transfer Wisły

Wcześniej Wisła zakontraktowała kilku nowych zawodników. Na zasadzie wolnego transferu trafili do Krakowa m.in. Mateusz Młynski, Aschraf El Mahdioui, Jan Kliment, Alan Uryga, Hubert Sobol i Mikołaj Bieganski.

Obajtek i Orlen wkraczają do Wisły Kraków. Duże pieniądze dla klubu

Orlen Oil trafi na koszulki strojów Wisły Kraków w sezonie 2021/2022. Firma z grupy kapitałowej PKN Orlen ma wesprzeć finansowo. Nieznana jest dokładna kwota wsparcia, jednak mówi się, że "będzie wyższa niż 2,5 mln złotych, które płacił dotychczasowy sponsor". Budżet Wisły Kraków szacowany jest na ok. 30 mln złotych, a jedną trzecią dochodu opiera się na przychodach z dnia meczowego. Po wprowadzeniu w Polsce obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i zakazie wpuszczania kibiców na trybuny, klub odczuł straty finansowe.

Więcej o: