Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Obajtek i Orlen wkraczają do Wisły Kraków. Duże pieniądze dla klubu

Orlen Oil trafi na koszulki strojów Wisły Kraków w sezonie 2021/2022. Według informacji Wirtualnej Polski, firma z grupy kapitałowej PKN Orlen ma wesprzeć klub kwotą kilku milionów złotych. Oficjalna prezentacja ma się odbyć w najbliższy czwartek (17.06), a udział w niej ma wziąć prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Logo Orlen Oil ma trafić na koszulki meczowe piłkarzy Wisły, a także ma być eksponowane na stadionie przy Reymonta - podaje Wirtualna Polska. Według informacji mediów, klub związał się z firmą rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Nieznana jest dokładna kwota wsparcia, jednak portal przyznaje, że "będzie wyższa niż 2,5 mln złotych, które płacił dotychczasowy sponsor".

Zobacz wideo Pierwsza konfrontacja polskich piłkarzy z kibicami. "Była akceptacja i wsparcie, ale były też gwizdy"

Wisła Kraków związała się z nowym sponsorem strategicznym. PKN Orlen chce stawiać na młodzież

Budżet Wisły Kraków szacowany jest na ok. 30 mln złotych, a jedną trzecią dochodu opiera się na przychodach z dnia meczowego. Po wprowadzeniu w Polsce obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i zakazie wpuszczania kibiców na trybuny, klub odczuł straty finansowe.

Legia poznała potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Ligi MistrzówLegia poznała potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Jak dodaje WP, Orlen Oil - firma odpowiedzialna za produkcję olejów i smarów, została także sponsorem głównym Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, a spółce w głównej mierze zależy właśnie na rozwijaniu młodych zawodników.

Wisła Kraków zakończyła sezon 2020/21 na 13. miejscu w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ostatnie tygodnie ekstraklasy były dla klubu bardzo burzliwe. W połowie maja Wisła oficjalnie poinformowała o zwolnieniu trenera Petera Hyballi. Nowym szkoleniowcem zespołu został Adrian Gul'a. Na początku czerwca klub poinformował, że związał się ze Słowakiem dwuletnim kontraktem