Legia Warszawa znalazła następcę Bartosza Slisza. To zawodnik Red Bulla Salzburg

Peter Pokorny może zostać nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Słowak trafi do zespołu mistrza Polski na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Ma on zastąpić odchodzącego z klubu Bartosza Slisza - informuje portal meczyki.pl.

Sześciu z siedmiu zawodników opuściło Legię Warszawa na zasadzie wolnego transferu, po wygaśnięciu kontraktu. Za niewielkie pieniądze z drużyny mistrza Polski odszedł też Ariel Mosór, który zdecydował się kontynuować karierę w Piaście Gliwice. Legia jednak nie próżnuje i poszukuje nowych piłkarzy przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022.

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Piłkarz Red Bulla Salzburg może trafić do Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia. To potencjalny następca Bartosza Slisza

Jak podaje portal meczyki.pl, Peter Pokorny może dołączyć do Legii Warszawa w zbliżającym się oknie transferowym. Pomocnik spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu z Red Bulla Salzburg do Sankt Pollen, w którym zagrał 29 spotkań. 19-latek do tej pory nie zadebiutował w pierwszym zespole mistrza Austrii, a wcześniej występował w klubie FC Liefering.

Peter Pokorny prawdopodobnie ma być następcą Bartosza Slisza, za którego miała wpłynąć oferta w wysokości czterech milionów euro (na ten moment nie wiadomo, kto złożył ofertę za młodzieżowego reprezentanta Polski). Pokorny w najbliższy poniedziałek ma przejść obligatoryjne testy medyczne, a do ustalenia kontraktu pozostały ostatnie szczegóły.

Przed otwarciem letniego okna Legia Warszawa potwierdziła tylko dwa transfery. Na zasadzie wolnego transferu do ekipy Wojskowych dołączy Mahir Emreli (ostatnio Karabach Agdam) oraz Joel Abu Hanna (Zoria Ługańsk). Media przymierzają do Legii także takich zawodników, jak Maik Nawrocki z Werderu Brema, Damian Kądzior z Eibar czy Lindsay Rose z Arisu Saloniki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA